کدخبر: 31638

آموزش قدم به قدم تهیه پیتزا مخلوط

در این مطلب با طرز تهیه پیتزا مخلوط به صورت قدم به قدم در خدمت شما همراهان همیشگی فیدایران هستیم

آنچه دیگران می خوانند:

طرز تهیه پیتزا مخلوط

مواد لازم برای پیتزا مخلوط

پیتزا

طرز تهیه ی پیتزا مخلوط :

برای پخت پیتزا مخلوط ابتدا پیاز را نگینی خرد کنید و با روغن داخل تابه ای تفت بدهید اجازه بدهید کمی سرخ شوند و بعد گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کنید و تفت بدهید نمک و فلفل سیاه و آویشن را به آن اضافه کنید و هم بزنید برای اینکه گوشت شما کاملا پخته شود، مقدار کمی آب به آن اضافه کنید و اجازه بدهید بپزند و آب آن کاملا کشیده شود.

سپس به سراغ مواد دیگر بروید. فلفل دلمه ای ها را نگینی خرد کنید و کنار بگذارید، قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد کنید. زیتون ها (در صورت تمایل) حلقه ای خرد کنید. کالباس را به صورت مربعی خرد کنید.

فر را روشن کنید و در دمای 180 درجه قرار بدهید

اکنون خمیرتان را روی ظرف مورد نظر پهن کنید و روی آن سس قرمز بریزید. و یا از سس گوجه فرنگی پایین و یا از سس قرمز و یا مقداری رب گوجه فرنگی را با مقداری روغن تفت بدهید و روی خمیر یا نان پیتزاتان بریزید و آن را روی خمیر پخش کنید.

سپس مقداری پنیر پیتزا را روی آن بریزید و بعد گوشت چرخ کرده را بریزید و پخش کنید، سپس قارچ ها را روی آن بچینید و بعد کالباس های خرد شده را اضافه کنید. بعد فلفل دلمه و ذرت و زیتون ها را روی سطح پیتزا بریزید. در پایان پنیر پیتزای فراوانی را روی آن بریزید و داخل فر قرار بدهید برای اینکه خمیر یا نان پیتزای شما خشک نشود در طبقه ی اول فر یک کاسه آب قرار بدهید. تا در حین پخت پیتزا داخل فر باشد.

طرز تهیه خمیر پیتزا :

6UoPI6qd

البته این یک نوع از خمیر پیتزا می باشد و طرز تهیه انواع خمیر پیتزا را قبلا برای شما آماده آورده ایم.

مواد لازم برای خمیر پیتزا :

Screenshot_2020-09-16 صفر تا صد طرز تهیه پیتزا مخلوط

طرز تهیه خمیر پیتزا :

آرد را به همراه مخمر فوری و نمک با هم خوب مخلوط کنید سپس روغن و آب را کم کم اضافه کنید و مخلوط کنید، میزان آب و آرد بستگی به آردتان دارد که آرد چه میزان آب جذب می کند. باید خمیرتان به گونه ای باشد که بسیار لطیف باشد و به دست شما نچسبد.

زمانی که مواد خوب مخلوط شدند و خمیر مورد نظرتان بدست آمد خمیر و از ظرف خارج کنید و روی یک سطح صاف را آرد پاشی کنید و به مدت 10 دقیقه آن را ورز بدهید (به این صورت که خمیر را با کف دست باز کنید و خمیر که باز شد آن را ببندید، به مدت 10 دقیقه این کار را ادامه بدهید) بعد از ورز دادن خمیرتان را کامل ببندید و جمع کنید یعنی این که هیچ جای آن درز و باز شدگی نداشته باشد. آن را به صورت چانه ای بزرگ درست کنید.

خمیرتان را داخل یک ظرف بزرگ بگذارید ( زیرا حجم آن 2 برابر می شود ) در آن را ببیندید و آن را در محیطی گرم به مدت 1 ساعت یا بیشتر قرار بدهید تا حجم خمیرتان دو برابر شود.

make2-mixed-pizza3

طرز تهیه سس پیتزا :

نصف فلفل دلمه ای، 1 حبه سیر و حدود 5-4 عدد گوجه فرنگی پوست گرفته شده و 1 قاشق غذاخوری سرکه را داخل  غذاساز بریزید تا خوب مخلوط شوند بعد مواد را با 4 قاشق غذاخوری روغن و نمک و فلفل مخلوط کنید و روی شعله قرار بدهید تا به غلظتی که می خواهیم برسد (غلظت باید کمی رقیق تر از رب باشد).

اجازه بدهید سس سرد شود.

روشی دیگر برای تهیه ی پیتزا مخلوط :

make2-mixed-pizza4

مواد لازم برای پیتزا مخلوط با سوسیس و کالباس :

Screenshot_2020-09-16 صفر تا صد طرز تهیه پیتزا مخلوط

طرز تهیه پیتزا مخلوط :

بعد از گذشت زمان مورد نیاز برای خمیر، کف سینی فر را چرب کنید و خمیر را نازک روی سینی فر پهن کنید. زیرا بعد از پخت خمیر پف می کند. بعد از اینکه پهن کردید روی آن مقداری چنگال بزنید و بعد از سس آماده شده روی خمیر بریزید و روی آن پهن کنید.

پنیر پیتزا بریزید و بعد از آن ژامبون های خرد شده بریزید به صورتی که یک لایه روی خمیر را بپوشانید و بعد از آن قارچ های ورقه را بچینید و سوسیس های حلقه ای را بچینید و بعد مقداری فلفل دلمه ای بریزید. میزان فلفل دلمه ای نباید زیاد باشد.

و در پایان مقدار زیادی پنیر پیتزا روی آن بریزید و داخل فر از قبل گرم شده قرار بدهید و دمای فر را روی 170 قرار بدهید. زمانی که خمیر پیتزا پخت زیر آن را خاموش کنید و شعله ی بالایی را روشن کنید تا روی آن به میزان دلخواه سرخ شود. و در پایان روی آن آویشن و سس بریزید و میل کنید.

make2-mixed-pizza5

نکاتی برای تهیه پیتزا مخلوط :

  • برای تهیه ی پیتزا مخلوط و یا هر پیتزای دیگری می توانید قارچ را با حرارت بالا تفت بدهید که آب نیاندازد و خیلی کم آبلیمو به آن اضافه کنید که رنگ قارچ ها سفید باشد.
  • می توانید فلفل دلمه ای ها را هم تفت بدهید.
  • به پیتزای مخلوط به روش پایین هم می توانید ذرت و زیتون هم اضافه کنید. و یا از دستور بالایی آن را حذف کنید این کاملا سلیقه ای است.

 

ارسال نظر: