کدخبر: 31682

آموزش پخت ماهی قزل آلا در فر و توستر + طرز تهیه

آموزش درست کردن ماهی قزل آلا در فر و توستر به صورت فوق العاده که پیشنهاد میکنیم تا آخر مطلب همراه ما باشید.

آنچه دیگران می خوانند:

طرز تهیه ماهی قزل در فر:

مواد لازم برای پخت ماهی قزل در فر :

ماهی

 طرز پخت ماهی قزل آلا در فر :

برای تهیه ماهی قزل در فر، ابتدا ماهی قزل را تمیز بشویید پولک های آن را بتراشید و شکم آن را باز کنید و کاملاً تمیز کنید.

برای تهیه ی ماهی قزل آلا به صورت ساده این کار را انجام بدهید بعد از اینکه ماهی را شستید آن را با نمک و فلفل سیاه و زعفران و آبلیموی تازه مزه دار کنید میزان آن به خودتان بستگی دارد. از این ادویه ها داخل شکم ماهی و روی پوست آن بزنید. سپس اجازه بدهید حدود 2-3 ساعت به همین صورت باقی بماند.

پس از آن داخل ظرف پیرکسی را چرب کنید. کف آن پیازهای حلقه شده و فلفل دلمه ای حلقه شده و چندحلقه لیموترش تازه را بچینید و بعد ماهی را به صورت کامل روی آن ها قرار بدهید سپس فویلی روی آن بکشید و چند سوراخ روی آن ایجاد کنید.

ظرف پیرکس را داخل فر قرار بدهید شعله ی پایینی فر را روشن کنید و دمای آن را روی 180 درجه قرار بدهید هنگام پخت ماهی آب می اندازد اجازه بدهید تا با آب خودش کامل بپزد زمانی که آب آن رو به اتمام است فویل را از روی تابه بردارید و گریل روی فر را روشن کنید تا روی ماهی هم سرخ و طلایی شود.

با این روش پخت ماهی قزل آلا داخل فر، ماهی سرخ نمی شود و تمام خواص ماهی باقی می ماند.

روشی دیگر برای درست کردن ماهی قزل آلا در فر به صورت شکم پر :

ماهی1

 مواد لازم برای ماهی قزل آلای شکم پر در فر :

غرل ماهی

 

طرز تهیه ماهی شکم پر در فر :

برای تهیه ماهی شکم پر باید به همان روش قبلی ماهی را تمیز کنید و با نمک و فلفل سیاه و زعفران و آبلیمو مزه دار کنید. در همین حین مزه دار شدن پیاز را نگینی خرد کنید و داخل تابه ای تفت بدهید اجازه بدهید پیاز نرم و کمی طلایی شود.

سپس تمرهندی را داخل ظرفی قرار بدهید و آب جوش روی آن بریزید. سیرها را ریز خرد کنید و به پیاز اضافه کنید تا کمی طلایی شود، سبزی های خرد شده را به آن اضافه کنید و تفت بدهید نمک و فلفل و زردچوبه را به آن بیافزایید و هم بزنید با قاشق روی تمرهای داخل آب فشار بدهید تا خوب به خورد آب جوش برود.

سپس آن را روی صافی قرار بدهید و با قاشق له کنید تا عصاره و ترشی آن خارج شود سپس آب تمرهندی را به سبزی ها اضافه کنید و اجازه بدهید تا با هم خوب بجوشند و همه ی مواد به خوبی مزه دار شوند. سپس این مواد را داخل شکم ماهی قرار بدهید و با سوزنی تمیز که روی گاز گرفته اید و نخ بدوزید.

اکنون تابه ای پیرکس را چرب کنید و ماهی را وسط آن قرار بدهید. روی آن فویلی بکشید و چند سوراخ روی آن بزنید و داخل فر با دمای 180 درجه قرار بدهید ماهی آب می اندازند اجازه بدهید تا آب ماهی کشیده شود و خوب پخته شود زمانی که هنوز مقدار خیلی کمی آب کف آن قرار دارد فویل را بردارید و گریل رو را روشن کنید. تا روی ماهی سرخ شود و آب آن هم تمام شود بدون اینکه بسوزد.

ارسال نظر: