کدخبر: 31939

یک سوپ خوشمزه و فوری! + رمز و راز

اگر به دنبال تهیه یه سوپ خوشمزه هستید و میخواهید به صورت فوری آماده شود با ما همراه باشید

آنچه دیگران می خوانند:

سوپ، به خوراک مایع و گرمی گفته‌ می شود، که از مواد غذایی مختلف مانند آب، سبزیجات، گوشت سفید، گوشت قرمز، روغن، ادویه، نمک و دیگر افزودنی ها تهیه می شود. 

معمولا انواع سوپ ها به عنوان پیش غذا، برای بازشدن اشتهای افراد سرو می شوند و به طور کلی به دو نوع کلی؛ سوپ های رقیق و سوپ های غلیظ تقسیم می شوند. 

سوپ ها تنوع بسیار زیادی دارند و برخی از انواع سوپ های غلیظ را نه تنها به عنوان پیش غذا، که به عنوان یک وعده غذای کامل به خصوص در شب های زمستان میل می کنند.

سوپ به خاطر خواص بسیار زیاد و کالری کمی که دارد لازم است در سبد غذایی همه ما وجود داشته باشد! برای همین است که بسیاری از ما در طول هفته این خوراکی مفید را طبخ می کنیم و یا در مهمانی هایمان برای نشان دادن هنر آشپزی مان سوپ را در کنار دیگر غذاها سرو می کنیم.

عصاره مرغ

راز یک سوپ خوشمزه در چیست؟

یکی از رازهای خوشمزه شدن سوپ ها استفاده از عصاره های مرغ و گوشت در آن ها است. دقت کنید ابتدا عصاره را اضافه کنید و بعد نمک آن را بچشید.

سوپ های متنوعی با عصاره مرغ یا گوشت تهیه می شوند در ادامه شما را با روش پخت سوپ جو با عصاره مرغ آشنا می کنیم.

سوپ جو با عصاره مرغ

مواد لازم برای سوپ جو با عصاره مرغ :

w

طرز تهیه سوپ با عصاره مرغ:

جو را می توانید چند ساعت خیس کنید. جو را بگذارید بپزد. وقتی نیم پز شد هویج را نگینی خرد کنید و به آن اضافه کنید.

پیاز را خرد کرده سرخ کنید، به آن زردچوبه و رب اضافه کنید کمی که سرخ شد به سوپ تان اضافه کنید. عصاره مرغ و کرفس خرد شده را به سوپ خود اضافه کنید و نیم ساعت بگذارید سوپ تان جا بیفتد.

سوپ فوری

طرزتهیه سوپ فوری:

مواد لازم برای سوپ فوری :

e

 طرز تهیه سوپ فوری:

برای پخت سوپ فوری از آب مرغ یا عصاره ی مرغ استفاده کنید اگر زمان برای پخت مرغ دارید مرغ بپزید. (برای پخت سریع مرغ آن را به تکه های کوچک تقسیم کنید) مرغ را با یک عدد پیاز نگینی بپزید و مقداری نمک و فلفل و زردچوبه به آن اضافه کنید.

زمانی که مرغ ها پختند رب گوجه را به آن اضافه کنید بعد از چند جوش ورمیشل را اضافه کنید و اجازه بدهید تا رشته های سوپ بپزند. دقت داشته باشید بعد از سرد شدن سوپ غلیظ تر می شود. رشته زیاد باعث بدمزگی این سوپ فوری می شود.

ارسال نظر: