کدخبر: 32207

دستور درست کردن شربت ژله ای

در ادامه روش تهیه شربت ژله ای با تخم شربتی را خواهیم آموخت.

آنچه دیگران می خوانند:

روش تهیه شربت ژله ای با تخم شربتی

برای تهیه ی شربت ژله ای مدل های متفاوتی را می توانید تهیه کنید به صورت 1 یا 2 یا 3 رنگ و یا حتی چند لیوان 1 رنگ و چند لیوان رنگ دیگر.

 برای تهیه ی شربت ژله ای، تخم شربتی خیلی ریز و تخم ریحان درشت تر است این کاملا سلیقه ای است. هر کدام را دوست داشتید انتخاب کنید.

00

 

طرز تهیه شربت ژله ای:

برای تهیه ی شربت ژله ای، ابتدا تخم شربتی یا تخم ریحان را داخل صافی بریزید و روی آن آب بریزید تا گرد و خاک از آن خارج شود و مزه ی خاک ندهد. سپس آن را داخل 2 لیوان آب ولرم بریزید و اجازه بدهید چند دقیقه بماند. تا لعاب دار شوند.

سپس هر بسته ژله ی مورد نظر را با یک لیوان آب جوش به صورت جداگانه مخلوط کنید و اجازه بدهید پودر ژله ها داخل آن کاملا حل شوند. بعد داخل هر کدام 2 لیوان آب سرد بریزید و هم بزنید و داخل یخچال قرار بدهید.

زمانی که ژله ها نیم بند شد داخل آن ها تخم شربتی یا تخم ریحان بریزید و هم بزنید. و باز داخل یخچال قرار بدهید تا نیم بند شود. اگر می خواهید از شربت 1 رنگ استفاده کنید می توانید همه را با هم در یک ظرف حل کنید.

سپس هنگام سرو ابتدا شربت رنگی را داخل لیوان بریزید و بعد ژله ی آلوئه ورا را بریزید غلیظ بودن ژله ها سبب می شود با هم مخلوط نشوند.

اگر می خواهید کمی رقیق باشد داخل آن چند قالب یخ بیاندازید. و به آرامی داخل آن قاشق شربت خوری قرار بدهید. و از مهمانانتان پذیرایی کنید.

 

نکته برای تهیه ی شربت ژله ای :

• به دلیل اینکه آب داخل ژله زیاد است زمان بیشتری نیاز دارد که ببندد.

• می توانید چند لیوان شربت ژله ای قرمز و چند لیوان آبی و هر رنگی که دوست دارید تهیه کنید.

• می توانید به صورت لایه های چند رنگ هم استفاده کنید.

• دانه های تخم ریحان به دلیل اینکه درشت تر هستند لعاب بیشتری می اندازند و درشت تر و غلیظ تر می شوند.

• اگر شیرینی شربتان کم شد می توانید قبل از اینکه داخل یخچال قرار بدهید مقداری شکر به آن اضافه کنید.

 

ارسال نظر: