کدخبر: 32482

آموزش تهیه “مربای انجیر سیاه” + نکات طلایی

مربای انجیر در سرتاسر دنیا از جمله محبوب ترین و پرفروش ترین مرباها است که در کنار غذای اصلی هم گاهی به عنوان طعم دهنده و تزئین غذا استفاده می شود.

آنچه دیگران می خوانند:

مواد لازم جهت تهیه مربای انجیر سیاه :

از انجیر سیاه به عنوان درمان کاربردی برای آرتروز نام برده می شود که ما نیز سعی کرده ایم با این میوه لذیذ اقدام به پخت مربا کنیم که با همراهی ما در ادامه این دستور تهیه را می توانید مشاهده نمایید :

1

مربای-انجیر-سیاه

طرز تهیه مربای انجیر سیاه :

ابتدا باید انجیرها را تمیز بشویید و بعد از خشک شدن با خلال دندان 2 سوراخ روی آن ایجاد کنید ، طوری که خلال از دو طرف انجیر بیرون بزند.

تا با همین سوراخ های کوچک شکرها کاملاً جذب انجیرها شوند.

اگر بخواهید مربای انجیرتان مجلسی تر شود و زیر دندان حالت سفتی آن را حس کنید باید انجیرها را به همراه شکر و 2 پیمانه آب داخل ظرفی بریزید و به مدت یک روز داخل یخچال قرار دهید.

ولی اگر بخواهید مربای انجیرتان نرم و زود درست شود ، باید ابتدا انجیر ها را داخل قابلمه ای بریزید و بعد شکر را روی آن پخش کنید.

قابلمه را روی حرارت بالا قرار دهید و 2 پیمانه آب را به همراه دانه های هل به آن اضافه کنید و بگذارید تا مربا به جوش بیاید.

بعد از جوش آمدن ، باید حرارت را کم کنید و در قابلمه را بگذارید تا مربا به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت بپزد.

برای اطمینان از قوام مربا، مقداری از شیره مربا را در بین دو انگشت خود قرار دهید و بعد به آرامی انگشتانتان را از هم باز کنید تا شیره به صورت یک نخ دراز کشیده شود و پاره نشود.

در این صورت غلظت شهد مربای شما کافیست.برای اینکه مربا کپک نزند یک لیمو را از وسط برش دهید و تخم های آن را در بیاورید و از اول پخت مربا داخل قابلمه قرار دهید و یا دراخر پخت مربا از مقداری جوهر لیمو استفاده کنید.

مربای-انجیر-سیاه (1)

 

ارسال نظر: