کدخبر: 33140

درست کردن خمیر یوفکا در خانه

خمیر فیلو یا همان خمیر یوفکا، یکی از خمیرهای معروف کشور ترکیه می باشد که برای تهیه ی انواع غذا و شیرینی استفاده می شود.

آنچه دیگران می خوانند:

یوفکا خمیری است بسیار نازک که زادگاه آن کشور ترکیه می باشد و در تهیه لذیذترین غذاهای این کشور مورد استفاده قرار می گیرد، راحتی در پخت و لذیذ بودن این محصول باعث شده است که یکی از پرطرفدارترین غذاها در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی شود که در بعضی از این کشورها این خمیر با نام فیلو شهرت پیدا کرده است.

با این خمیر می توان ده ها نوع غذا، دسر، شیرینی و میان وعده غذایی متنوع مانند انواع: سمبوسه، تارت، پای، بورک، باقلوا و ... را در فر، مایکروفر و یا بر روی اجاق گاز توسط یک تابه تهیه کنید.

مواد لازم برای خمیر یوفکا :

41

 

طرز تهیه خمیر فیلو یا خمیر یوفکا :

برای تهیه خمیر یوفکا ابتدا آرد را با نمک مخلوط کنید و 3 تا 4 بار الک ریز کنید تا هوا بخورد و سبک شود. سپس آن را در کاسه ای بریزید و زرده تخم مرغ، وانیل، نمک، ماست، روغن مایع را به آن اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا خمیری سفت و منسجم به دست آید.

خمیر آماده را درون کیسه ی فریزر به مدت نیم ساعت در دمای آشپزخانه قرار بدهید. مقدار خیلی کمی آرد روی خمیر بپاشید چند ثانیه ورز بدهید. روی سطح کار مقداری آرد بپاشید، خمیر فیلو را روی سطح کار قرار بدهید و با وردنه باریک خمیر را خیلی نازک پهن و باز کنید.

برای تهیه غذا با خمیر یوفکا، می توانید بعد از بستن خمیر، روی آن را کمی زرده تخم مرغ و زعفران و یا حتی کنجد بپاشید.

نکاتی برای تهیه خمیر فیلو یا خمیر یوفکا :

• اگر از خمیر فیلو برای تهیه غذا استفاده می‌کنید، می‌توانید به مایه تخم مرغ مقداری پودر فلفل قرمز یا پاپریکا استفاده کنید.

• تمام مواد خمیر را قبل از تهیه از یخچال خارج کنید تا دمای آن به دمای محیط برسد.

• چیزی که مهم است تردی و نازکی این خمیر است که در هنگام پخت در فر یا سرخ کردن ترد می شود. این خمیر در اصل ترکیه ای است و روی ساج نیم پز می شود و نوع اصلی آن به قدری نازک باز می شود که از این طرف خمیر آن طرفش پیداست.

• خمیر یوفکا یا فیلو آماده شده را برای مدت طولانی در فریزر می توان نگه داشت.

• قبل از استفاده آن را از فریزر درآورده در یخچال قرار بدهید تا یخ آن باز شود.

• می توانید به جای ماست 3 قاشق شیر استفاده کنید ولی خمیری که از ماست تهیه می شود تردتر می شود.

• اگر خمیر را برای غذا می خواهید استفاده کنید به زرده تخم مرغ، فلفل قرمز (برای طعم) و پاپریکا (برای خوش رنگ کردن آن) اضافه کنید.

• اگر به زرده ی تخم مرغ ها مقدار خیلی کمی رنگ زرد خوراکی اضافه کنید، پس از پخت خیلی خوش رنگ می شود.

• از آرد ذرت که به آن نشاسته ذرت هم می گویند، برای نازک کردن تمام خمیرهایی که می خواهیم بسیار نازک شوند استفاده می کنیم.

ارسال نظر: