کدخبر: 34553

دستور تهیه پاستیل ساده خانگی کشدار

پاستیل یکی از خوراکی هایی است که در سرتاسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد پس طرز تهیه پاستیل خانگی سالم را آموزش ببینید و در منزل تهیه کنید.

آنچه دیگران می خوانند:

طرز تهیه پاستیل خانگی ساده:

 پاستیل، خوراکی مورد علاقه کودکان می باشد که اگر به صورت سالم و بهداشتی تهیه شود علاوه بر خوشمزه بودن می تواند بر سلامت کودکان نیز موثر باشد پس همراه باشید تا طرز تهیه پاستیل خانگی را آموزش دهیم.

پاستیل-خانگی

 مواد لازم درست کردن پاستیل ساده:

0

  طرز تهیه پاستیل خانگی:

مرحله اول

ابتدا یک کاسه مناسب انتخاب کرده و پودر ژله دلخواه را درون آن می ریزیم و سپس یک فنجان آب سرد را اضافه می کنیم و مقداری هم می زنیم تا پودر ژله و آب ترکیب شده و یکدست شود.

مرحله دوم

سپس کتری را تا نصفه آب کرده و روی شعله قرار دهید تا بجوشد و وقتی جوشید شعله را کم کنید و کاسه را روی حرارت بخار آب قرار دهید تا به روش بن ماری آماده شود.

مرحله سوم

در این مرحله مقداری مخلوط پودر ژله را هم زده و سپس 2 قاشق گلوکوز را اضافه کرده و آن را به خوبی در مواد حل می کنیم و سپس 2 قاشق پور ژلاتین را اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شود.

مرحله چهارم

سپس یک قاشق شکر را اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم و اجازه می دهیم مدتی روی حرارت بخار آب قرار داشته باشد و سپس کف هایی که در سطح کاسه به وجود آمده را به کمک یک قاشق خارج می کنیم تا مایه شفاف شود.

مرحله پنجم

در آخر مواد مایع درون کاسه را با یک قاشق درون قالب های سیلیکونی ریخته و به مدت 30 دقیقه درون فریزر قرار می دهیم تا پاستیل های ما آماده شود.

قالب-پاستیل

ارسال نظر: