کدخبر: 34648

طرز پخت “سیب زمینی پنیری بدون فر” خانگی

“سیب زمینی پنیری بدون فر” خوشمزه را با رعایت چند نکته ساده می توانید در منزل تهیه کنید و از کیفیت و سالم بودن آن اطمینان داشته باشید.

آنچه دیگران می خوانند:

طرز تهیه سیب زمینی پنیری بدون فر:

سیب زمینی پنیری یکی از فست فود های خوشمزه می باشد که طرز تهیه سیب زمینی پنیری بدون فر به سبک رستورانی را بخوانید.

مواد لازم سیب زمینی پنیری بدون فر:

1

طرز تهیه سیب زمینی پنیری بدون فر:

مرحله اول

در ابتدای کار سیب زمینی ها را بشویید و پوست آن را بگیرید و سپس به صورت خلالی درشت خرد کنید و سپس خلال های سیب زمینی را شسته و آبکش کنید و روی دستمال خشک قرار دهید تا آب آن به صورت کامل گرفته شود.

مرحله دوم

به مقدار لازم روغن درون تابه ای ریخته و روی شعله با حرارت بالا قرار دهید و سپس مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و در آخر خلال های سیب زمینی را افزوده و منتظر شوید تا به خوبی سرخ شود.می توانید برای خوش رنگ شدن سیب زمینی ها از مقداری زردچوبه نیز استفاده کنید.

مرحله سوم

سپس سیب زمینی های سرخ شده را روی دستمال حوله ای یا توری فلزی قرار دهید تا روغن آن کاملا گرفته شود.

مرحله چهارم

اگر تمایل به استفاده از قارچ دارید ابتدا قارچ ها را خرد کرده و درون تابه ای تفت دهید تا آب آن گرفته شود .

مرحله پنجم

در این مرحله یک ماهیتابه درب دار نچسب را انتخاب کنید و سپس سیب زمنی های سرخ شده را کف ماهیتابه بچینید و سپس مقداری پودر پاپریکا، نمک و فلفل اضافه کنید و سپس قارچ های تفت داده شده را روی سیب زمینی ها اضافه کرده و در آخر پنیر پیتزا را روی قارچ ها به طوری که تمام سطح با پنیر پیتزا پوشش داده شده باشد بریزید.

مرحله ششم

سپس درب ماهیتابه را گذاشته و به مدت 15 الی 20 دقیقه منتظر بمانید تا پنیر ذوب شود و وقتی آماده شد شعله را خاموش کنید و مقداری پودر آویشن روی سیب زمینی پنیری بدون فر پاشیده و آن را به همراه سس گوجه فرنگی و نوشیدنی خنک نوش جان کنید.

ارسال نظر: