کدخبر: 34752

آموزش تهیه کیک کدو حلوایی لذیذ و خوشمزه

در این پست آموزش پخت کیک کدو حلوایی برای برای شما به اشتراک گذاشته ایم.

آنچه دیگران می خوانند:

مواد لازم برای کیک کدو حلوایی :

20

 

کیک کدو حلوایی :

برای درست کردن این کیک خوشمزه که می تواند ایده خوبی برای دورهمی های شب یلداتان باشد، ابتدا کدو حلوایی را خرد کنید بعد با پوست کن پوست بگیرید داخل تابه بگذارید کمی شکر بپاشید و 1/3 استکان آب بریزید در آن را بگذارید باحرارت کم بپزید بعد پوره کنید و پوره را کنار بگذارید تا سرد شود بعد تخم مرغ ها را با شکر هفت دقیقه هم بزنید.

سپس ماست پرچرب بدون آب شیرین اضافه و هم بزنید سپس روغن مایع و پوره کدو حلوایی و کمی پودر هل اضافه کنید و هم بزنید بعد آرد را با بکینگ پودر سه بار الک کنید و به مواد در سه مرحله اضافه کنید و به اندازه ای که گلوله آرد نباشد با همزن دستی یا لیسک هم بزنید. یک قاشق آرد با دو قاشق روغن مایع مخلوط کنید با فرچه قالب را چرب کنید مایه کیک داخل قالب بریزید داخل فر گرم شده با ۱۸۰ درجه حدود ۴۰ دقیقه بگذارید.

طرز تهیه سس کاراملی دارچینی :

برای سس کاراملی دارچینی سه قاشق شکر روی حرارت بگذارید تا آب شود اصلا با قاشق هم نزنید بعد یک قاشق کره اضافه کنید و تند هم بزنید و بعد یک قاشق پوره کدو حلوایی یک قاشق‌ چایخوری پودر دارچین و دو قاشق خامه با هم مخلوط کنید و به کارامل اضافه و هم بزنید سس کارامل دارچینی آماده است. اگر دارچین دوست نداشتید می توانید حذف کنید.

 

ارسال نظر: