کدخبر: 26119

فوری و مهم| دلایل اصلی و مهم گرانی طلا مشخص شد

طی ماه های اخیر ارزش طلا روندی صعودی داشته است و انتظار می رود که این روند در هفته های آتی هم ادامه پیدا کند.

آنچه دیگران می خوانند:
حدود یک ماه پیش رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در اظهاراتی اعلام کرد که چشم‌انداز قیمت جهانی طلا افزایشی است، موضوعی که نشریه معتبر و سرشناس فوربس هم مهر تایید بر آن می زند و به ۵ دلیل اصلی برای گران شدن طلا در آینده اشاره می کند.

نشریه فوربس پیش بینی می کند که بهای جهانی طلا در روزها و هفته های آتی بیشتر و بالاتر از آنچه اکنون هست، می رود، ۵ دلیلی که این نشریه برای گران شدن قیمت طلا عنوان می کند عبارتند از موج دوم کرونا، تعرفه های جدید احتمالی آمریکا علیه اروپا، جنگ تجاری آمریکا و چین، نرخ بیکاری در آمریکا و فصل درآمدها.


فوری |مهلت یک هفته ای در انتظار متقاضیان مسکن ملی


دلیل اول:
اما نخستین دلیلی که فوربس اعلام کرده عبارت است از موج دوم کرونا، درواقع تهدیدات بروز موج دوم شیوع کووید ۱۹ موجب شده بسیاری از سرمایه گذاران دارایی های خود را در معرض خطر ببینند.

دلیل دوم:
دومین دلیلی که فوربس برای تداوم روند صعودی قیمت طلا نام برده عبارت است از تعرفه های جدید احتمالی آمریکا علیه اروپا، با توجه به اینکه ترامپ در حال سنجش اعمال تعرفه جدید بر ۳.۱ میلیارد دلار صادراتی است که از انگلیس، اسپانیا، فرانسه و آلمان وارد می شود. اگر تنش در روابط آمریکا و اروپا بر سر این مساله ادامه یابد و ترامپ از موضع خود عقب نشینی نکند ، بعید است که دارایی سرمایه گذاران از خطر دور بماند.

فوری و مهم| دلایل اصلی و مهم گرانی طلا مشخص شد/ 5دلیلی که باعث سبقت قیمت طلا شد

دلیل سوم:

سومین دلیل به جنگ تجاری آمریکا و چین بازمی گردد، چین کشوری نیست که دست روی دست گذاشته و اجازه دهد ایالات متحده موجب آزار و اذیت تجاری و اقتصادی آن شود و معامله تجاری شماره یک میان واشنگتن و پکن به دلیل وجود ویروس کرونا، به شدت شکننده است.


خبر مهم | حتما برندگان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو بخوانند


دلیل چهارم:

اما چهارمین دلیل به نرخ بیکاری در آمریکا باز می گردد، اطلاعات هفتگی مربوط به مطالبات بیکاری همچنان نقاشی کسل کننده ای از بازار کار در ایالات متحده است. متأسفانه، با تعطیلی منطقه ای فروشگاه ها در آمریکا، به نظر می رسد که بهبودی جزئی که تاکنون شاهد آن بودیم نیز ممکن است مورد تهدید جدی قرار بگیرد.

دلیل پنجم:

آخرین دلیل به فصل درآمدها باز می گردد، با از سرگیری مجدد اقتصادها، امیدهایی برای بهبود و پیشرفت ایجاد شده است اما ظهور موج دوم کرونا ویروس به احتمال زیاد بخش اعظمی از شرکت های آمریکایی را تحت تاثیر خود قرار می دهد که سرمایه گذاران آن را دوست ندارند.

منبع: کاماپرس

 

ویژه

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه