کدخبر: 27545

سهام عدالت| جزییات مهم درباره واریز سود و پول سهام عدالت

پس از ابهامات و مشکلاتی که سهامداران برای آزادسازی سهام خود داشتند، حال مشکل بسیار بزرگی سد راه سهامداران است و آن هم تاخیر کارگزاری‌های بانکی و غیربانکی در فروش و واریز پول است.

آنچه دیگران می خوانند:

برای بیش از ۱۸ میلیون از ۴۹ میلیون نفری که دارای سهام عدالت هستند و سهام خود را با روش مستقیم آزاد کرده‌اند، ۳۰ درصد از قابل فروش شده است.


خبر جنجالی: نگار جواهریان| تیپ عجیب و غیرمنتظره نگار جواهریان /وضعیت آشفته همسر رامبد جوان +عکس


برخی از این افراد در روزهای ششم تا سیزدهم خرداد ماه از طریق بانک‌ها به صورت حضوری یا غیرحضوری درخواست فروش ۳۰ درصد از سهام خود را ثبت کرده‌اند.


عصر جدید| فیلم لو رفته از درگیری شدید و جنجالی احسان علیخانی با داور عصر جدید + ویدئو


پس از ابهامات و مشکلاتی که سهامداران برای آزادسازی سهام خود داشتند، بزرگترین مشکل سهامداران در طی یک ماه و نیم گذشته تاخیری است که کارگزاری‌های بانکی و غیربانکی در فروش و واریز پول سهام دارند.

بررسی اظهارات مخاطبان در طی زمان ذکر شده نشان می‌دهد که سهامداران تقریبا از همه کارگزاری‌های بانکی و غیربانکی گله‌مند هستند.

خود کارگزاری‌ها نیز به این تاخیرها اشاره می‌کنند، مثلا کارگزاری آگاه یک ماه فرآیند فروش سهام عدالت را متوقف کرد.


بهرام افشاری| بازیگر معروف سریال پایتخت پای سفره عقد نشست /عکس بهرام افشاری در کنار بازیگر معروف

 


براساس اظهارات محمدرضا سرافراز، مدیرعامل کارگزاری آگاه این کارگزاری که از نظر رتبه‌بندی سازمان بورس و اوراق بهادار در رتبه دوم قرار دارد، نخستین فروش سهام را در روز ۱۸ خرداد ماه انجام داده که ۸۵۰ میلیون تومان را در روز چهارم تیر ماه به حساب سهامداران واریز کرده است؛ پس از آن فروش سهام در این کارگزاری متوقف شده و از روز ۱۸ تیر ماه از سر گرفته شده است.

همچنین کارگزاری بانک آینده نیز تنها در یک نوبت سهام عدالت را فروخته است.


زیباترین و متفاوت ترین مدل های مانتوی جلو باز /با این مانتو های بی نظیر بدرخشید + تصاویر

 

 


احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در این خصوص گفت: بخشی از علت تاخیر در واریزی‌ها به خاطر علت کار بود، بخشی از این سهام فروخته شده و پول آن واریز شده است. ما فقط یک واریزی داشتیم که چند روز قبل ۷۹ میلیون تومان به حساب سهامداران واریز کردیم.

بنابراین برای دیگر سهامدارانی که هنوز اقدام به فروش نکرده‌اند یا کمتر از ۳۰ درصد از سهامشان را فروخته‌اند، حداکثر زمان بین ثبت درخواست تا دریافت پول سهام مهم است.

در این بین برخی از کارگزاری‌ها زمان حدودی برای واریز پول سهام عدالت را اعلام کرده‌اند؛ مثلا به گفته مسئول پشتیبانی سهام عدالت در کارگزاری کیان، بین ۱۰ تا ۱۵ روز پس از ثبت سفارش از سوی سهامدار، سهام فروخته و پول آن واریز می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری فارابی و سامانه سعدی نیز گفت: زمان تقریبی برای واریز پول سهام عدالت برای کسانی که درخواست فروش سهام خود را به سامانه سعدی می‌دهند حدود ۱۰ روز است اما این زمان قطعی نیست.

در خصوص ۷۰ درصد دیگر سهام عدالت نیز گفت: همچنین در این دوره زمانی ۳۰ درصد سهام عدالت آزاد شده، ۳۰ درصد در عید غدیر و ۳۰ درصد سهام هم برای ۲۲ بهمن آزاد می‌شود.

برخی از کارگزاری‌ها نیز اعلام کرده‌اند که سهام تعداد زیادی از سهامداران را فروخته‌اند و پول آن را به حسابشان واریز کرده‌اند.

کارگزاری برخی از بانک‌ها مثل صادرات و رفاه اعلام کرده‌اند که پول سهام عدالت سهامدارانی که در روزهای ششم تا سیزدهم خرداد ماه درخواست خود را ثبت کرده‌اند، به صورت کامل واریز شده است.

فردین آقابزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه نیز مدعی است درخواست‌های که در بازه زمانی ششم تا سیزدهم خرداد ماه به بانک رفاه شده، به فروش رفته و وجوه آن واریز شده است.

سهام عدالت

مدیر عملیات اوراق بهادار کارگزاری بانک کشاورزی گفت: سهام عدالت سهامدارانی که در روزهای ششم تا دهم خرداد درخواست خود را ثبت کرده‌اند فروخته شده و این افراد پول سهام خود را به صورت کامل دریافت کرده‌اند.

مهدی پورستار، مدیرعامل کارگزاری بانک ملت نیز به تجارت‌نیوز گفت: تمام درخواست‌های فروشی که تا روز ۱۸ تیر ماه به خود بانک یا کارگزاری بانکی داده شده، فروخته شده و وجوه آن پرداخت شده است.

مژگان ارجمند، مدیر معاملات کارگزاری بانک ملی نیز گفته است: ما دیگر فروش سنگینی نداریم، بیش از ۹۵ درصد از سهام سهامدارانی که به بانک ملی درخواست فروش داده‌اند، فروخته شده و حدود ۷۰ درصد از وجوه نیز واریز شده است.

بنابراین قرار است ۲۵ روز دیگر ۳۰ درصد دوم سهام عدالت قابل فروش شود، به نظر می‌رسد پرونده فروش ۳۰ درصد اول مخصوصا برای کسانی که در روزهای ششم تا سیزدهم خرداد ماه از طریق مراجعه حضوری یا غیرحضوری به بانک‌ها اقدام کرده‌اند بلاخره بسته شود.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر: