کدخبر: 28610

بسته معیشتی| متقاضیان بسته معیشتی کلیک کنید + جزییات مهم

متقاضیان دریافت بسته معیشتی به منظور دریافت این بسته، سخنان پرویز فتاح، رییس بنیاد مستضعفان را بخوانید.

آنچه دیگران می خوانند:

پرویز فتاح در نشست خبری امروز خود با عنوان «گزارش ارائه عملکرد یکساله» با بیان اینکه در سال گذشته هشت ماه رئیس بنیاد مستضعفان بودم و در این مدت تغییرات و جابه جایی هم داشتیم و طبیعی است که از لحاظ آماری افت کنیم، گفت: این درحالیست که برنامه سال ۹۸ بنیاد با ۳۴ درصد رشد نسبت به سال ۹۷ محقق شد.

وی با بیان اینکه درآمد کل بنیاد در سال ۹۸، ۳۶ هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: سود عملیاتی ناخالص بنیاد هم ۷ هزار میلیارد تومان بدون پرداخت مالیات بوده که حدود هزار میلیارد تومان مالیات خواهد بود. امسال ۴۰ درصد سود به شرکا و سهامداران بنیاد با توجه به حضور در بورس خواهد رسید

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه تصریح کرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان هم نمی‌توانست به ساختار بنیاد تسری یابد چون ردیف بودجه دولتی نداریم، اما بنیاد این قانون را کامل اجرا کرده است.

فتاح افزود: در این مدت در هماهنگی کامل با دولت و مجلس تازه، قوه قضاییه نیروهای مسلح نهادها و شهرداری تهران و... عمل کردیم و اختلاف نظر زیادی نداریم و سعی می‌کنیم کارها را با تعامل مثبت پیش ببریم.

۲۵ منطقه محروم چشم به راه بنیاد مستضعفان

فتاح با اشاره به اینکه ۳۸۰ هزار تن سیمان برای ساخت منازل به دنبال تخریب سیل و زلزله و... توزیع شده است ادامه داد: ۲۵ منطقه محروم دیگر در کشور وجود دارد که هنوز وارد کار نشدیم اما ظرف ۳ سال آینده مثل قلعه گنج در آنها تحول ایجاد خواهیم کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: بنیاد در بحث مسکن ارزان و مقاوم برای محرومان مشارکت خواهد کرد و این را به اطلاع دولت و مجلس که در حال نوشتن طرح هستند، رساندیم.

اقدامات بنیاد مستضعفان همزمان با شیوع کرونا

فتاح با بیان اینکه در بحث شیوع کرونا از ابتدا همراه دولت، وزارت بهداشت، مردم و کسبه آسیب دیده بودیم، ادامه داد: کارها را با هماهنگی کامل با دولت انجام دادیم. تا امروز ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه کردیم که ۱۲۰۰ میلیارد تومان نقد و ۶۰۰ میلیارد تومان هم به شکل وام قرض الحسنه اشتغال یا ودیعه مسکن پرداخت شده است.

وی افزود: این روند ادامه دارد و برای اقشار آسیب دیده تهران و ایران سعی کردیم کمک حال باشیم. در این مدت عمدتا به نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی کمک کردیم و به وضعیت زندانیان نیز نگاهی داشتیم.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: در تحویل آمبولانس و تجیهز نقاهتگاه، هتل و... با کادر درمان هم همراهی کردیم. در خصوص تولید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده هم کارخانجات زیر مجموعه ما با وزارت بهداشت همراهی کردند.

فتاح با اشاره به اینکه در طرح همراهی مومنانه در مرحله اول ۶۰۰ هزار بسته معیشتی تحویل دادیم، ادامه داد: ۷۰۰ هزار بسته افطاری ساده هم در ماه رمضان توزیع شد. در مرحله دوم هم اعلام کردیم که ۵۰۰ هزار بسته را تحویل می‌دهیم که ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان به شکل مواد غذایی یا کارت خرید خواهد بود.

به گفته رئیس بنیاد مستضعفان هفته پیش ۱۰۰ هزار بسته نیز در شهرستان‌های اطراف تهران و استان البرز بین مددجویان توزیع شده است.

فتاح با بیان اینکه با همه ظرفیت در خدمت مردم خواهیم بود، گفت: سیاست ما این است که منافع مردم را به منافع بنیاد ترجیح بدهیم. همچنین شرایط کرونا و تحریمی نتوانست کارهای ما را به تعطیلی بکشاند. درحال‌حاضر نیز ۲۰۰ هزار نفر با ما کار می‌کنند و ۴۷ هزار نفر مستقیم از بنیاد حقوق می‌گیرند.

جهت دریافت بسته معیشتی جدید کلیک کنید

به نقل از رصد اقتصادی

ویژه

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه