کدخبر: 28671

پرواز محسوس قیمت ها در بازار مسکن/ متوسط قیمت مسکن در تهران چند ؟

همچنان بازار مسکن التهاب و تشویش را تجربه می کند و با توجه به پرواز محسوس قیمت ها در این بازار مشخص نیست که ثبات را چه زمانی تجربه خواهد کرد.

آنچه دیگران می خوانند:

مطابق اعلام وزارت راه و شهرسازی، تیرماه ۱۳۹۹ متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت به عدد بی سابقه ۲۰ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان رسید که از رشد ۱۰ درصد نسبت به ماه قبل و رشد ۵۴ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل حکایت دارد. این در حالی است که در ماههای اردیبهشت و خرداد نیز نرخ رشد ماهیانه قیمت مسکن در تهران به ترتیب ۹.۴ و ۱۲.۱ درصد بود.

159031678942265400

تعداد معاملات در تیرماه ۱۳۹۹ نیز ۱۴ هزار و ۳۳۰ فقره بود که افزایش ۳۰ درصد نسبت به ماه قبل و افزایش ۱۹۲ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل را نشان می دهد.

 

ارزش ریالی معاملات انجام شده مسکن شهر تهران در تیر ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۳۹ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۵۸ درصد افزایش یافته است.

همچنین متوسط قیمت مسکن شهر تهران در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۸ میلیون و ۱۵۲ هزار تومان بوده که از افزایش ۴۲ درصدی نسبت به چهار ماه نخست سال گذشته حکایت دارد.

ارزش مبایعات انجام شده در چهار ماهه نخست امسال ۶۰ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان بوده که رشد ۱۱۱ درصدی نسبت به چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۸ را نشان می‌دهد.

 

ویژه

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه