کدخبر: 30470

جزییات سهام و بورس امروز | خبر خوش درباره عرضه دولتی

طبق اعلام وزیر اقتصاد نباید برای طولانی مدت بر حوزه سهام و بورس سرمایه گذاری کرد. با این حال خبر خوش عرضه سهام دولتی تا پایان سال به مذاق سهامداران خوش آمد.

آنچه دیگران می خوانند:

سهام و بورس این روزها وضعیت مناسبی را سپری نمی کنند و کمی این مسئله صاحبان سرمایه را نگران کرده است. حال باید دید عرضه دارا دوم تا چه اندازه می تواند به این اوضاع کمک کند.

جزییات سهام و بورس امروز | خبر خوش درباره عرضه دولتی

دعوت از مردم برای پذیره نویسی دارا دوم

دژپسند ضمن اعلام اینکه فردا پذیره نویسی دارا دوم آغاز می‌شود، از مردم دعوت کرد تا از این فرصت که با هدف توزیع بهینه ثروت بین آحاد مردم صورت می‌گیرد به خوبی استفاده کنند و ادامه داد: در حوزه گمرک هدفگذاری ما تبدیل گمرک به نهاد تسهیل‌گر تجارت خارجی و حرکت به سمت گمرک هوشمند است. بازار سرمایه ماهیتا دارای ریسک است و معامله‌گران باید پس از مطالعه و مشاوره اقدام به معامله سهام خود کنند.

ادامه عرضه سهام دولتی در ETF تا پایان سال

وزیر اقتصاد افزود: عرضه سهام دولت در شرکت‌ها از طریق صندوق‌های قابل معامله در بورس (etf)، با توجه به مجوزهای دریافتی از دولت تا آخر سال ادامه خواهد یافت و عرضه سهام‌ها شامل شرکت‌های خصوصی و غیردولتی می‌شود.

جزییات سهام و بورس امروز | خبر خوش درباره عرضه دولتی

بورس قابل اعتماد و اتکاست

وی با بیان اینکه قصد داریم تا کسی که وارد بورس می‌شود با تنوع عرضه اولیه مواجه شود، اظهار کرد: عرضه شرکت‌های سهامی عام را در دستور کار خود قرار داده‌ایم که اولین در خواست برای ورود به بورس در حال بررسی است. نوسان در دل بازار سرمایه است بنابراین، همیشه باید سرمایه‌گذاری میان مدت را ببینید تا از این سرمایه‌گذاری فایده زیادی ببرید.

افزایش درآمدهای مالیاتی

وزیر اقتصاد ادامه داد: با اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، بخشی که مربوط به انسداد فرار مالیاتی می‌شود، همچنین ساماندهی معافیت‌ها خیلی سریع وارد درآمد مالیاتی می‌شود. اگر این قانون را قبل از شروع لایحه بودجه ۱۴۰۰ راهی مجلس شود، حداکثر بعد از دو سال اجرایی خواهد شد.

جزییات سهام و بورس امروز | خبر خوش درباره عرضه دولتی

پیشروی بیش از چهل هزار واحدی شاخص بورس حالا این سئوال مهم را پیش روی سهامداران گذاشته است که آیا روند اصلاح بورس به پایان رسید؟ آیا شاخص در روزهای آتی نیز مثبت است؟ وضعیت بازار سرمایه در روزهای آتی چه خواهد شد؟ سید مصطفی صفاری، کارشناس بازار سرمایه در این خصوص می‌گوید انتظار می رفت بازار سرمایه وارد فاز مثبت شود چرا که اولا قیمت‌ها در محدوده جذابی برای سرمایه گذاران قرار گرفته است،

 وی در توضیح این مطلب افزود: به هر حال شاخص نزدیک به ۲۴ تا ۲۵ درصد پایین آمده و منطقی است که قیمت ها برای سهامداران جذاب شود. از سوی دیگر در پایان مرداد ماه گزارش تولید و فروش شرکت‌ها منتشر شد و اتفاقا نشان داد که در این ۵ ماهه عکس تصور حاکم، شرکت‌ها وضعیت خوبی داشتند. 

 این کارشناس با اشاره به اینکه با انتشار گزارش‌ها خلا اطلاعاتی کمتر شد، گفت: گرچه در پایان شهریور ماه مشخص می‌شود که میزان سود شرکت‌ها چقدر است اما به نظر می‌رسد گزارش های اولیه مثبت بودن وضعیت را گواهی می‌دهند.

جزییات سهام و بورس امروز | خبر خوش درباره عرضه دولتی

تاثیر حمایت حقوقی ها روشن شد

وی با اشاره به ورود حقوقی‌ها به بازار برای حمایت گفت: تاثیر حمایت حقوقی‌ها امروز روشن شد و وقتی تاثیر این حمایت روشن شد، سهامدارانی که ترسیده بودند و به قیمت های پایین سهامشان را می فروختند نیز از صف‌های فروش خارج شدند. به هر حال برخی سهامداران کم تجربه در این فضا حتی حاضر بودند که با قیمت هایی بسیار پایین سهامشان را بفروشند و از بازار بیرون بروند اما دیدند که بازار در هر دوره مختصات خود را دارد و نباید به این شیوه وارد بازار شد و با این هیجان از بازار خارج شد

ارسال نظر: