کدخبر: 30974

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

هفته گذشته در حالی سپری شد که شاهد سقوط ارزش سهام عدالت به شکل بی سابقه ای بود. ارزش سهام یک میلیون تومانی بیش از دو میلیون تومان برای دارندگان آن پایین آمده است.

آنچه دیگران می خوانند:

در هفته گذشته ارزش سهام عدالت حدود هفت درصد معادل یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان افت داشته است. میزان کاهش قیمت برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی بیش از دو میلیون تومان است.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

با سهام عدالت خودرو بخرید

بعد از تکذیب این خبر، موضوع توزیع خودرو به نوع دیگری مطرح شد و موسوی بار دیگر بر پیشنهاد و اجرای طرح خود تاکید کرد و گفت: من به همراه یک تیم اقتصادی طرح خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند بدون خودرو را مورد بررسی قرار داده‌ و طرحی تدوین کرده‎ام.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

به گفته او پیش‌بینی شده که در این طرح، از سهام عدالت به عنوان سازوکار تامین مالی استفاده شود. این موضوع با واکنش‌های مخالف و موافق سهامداران رو‌به‌رو شد.

فروش بدون اجازه

موضوع فروش بدون اجازه سهام عدالت از حدود دو هفته قبل خبرساز شده است. بر اساس اظهارات دارندگان سهام عدالت، روز به روز بر تعداد کارگزاری‌هایی که اقدام به این کار کرده‌اند افزوده می‌شود. اما مدیر فنی طرح سهام عدالت در این خصوص گفت: فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی‌شود و سهامداران در صورت هر گونه سوال و یا ابهامی می‌توانند به بانک عامل و یا کارگزار خود مراجعه کنند و از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

به گفته محمود حسنلو، این موضوع تنها به دلیل نحوه محاسبه و زمان فروش سهام عدالت این افراد است واگرنه مشکلی در این زمینه وجود ندارد. بانک‌ها و کارگزاران تنها بعد از ثبت سفارش سهامداران، اجازه فروش سهام عدالت مشمولان را دارند.

ارزش سهام عدالت پایین آمد

در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت به ۱۵ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان رسید. همچنین ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت برای فروش به ۹ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان رسید. در مجموع طی یک هفته گذشته، ارزش سهام عدالت حدود هفت درصد معادل یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان افت داشته است. میزان کاهش قیمت برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی بیش از دو میلیون تومان است.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

خانه دار کردن اقشار نیازمند

بعد از طرح توزیع خودروی رایگان، حالا نوبت خانه‌دار کردن اقشار نیازمند است. آنگونه که سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خبر داده طرح دو فوریتی ساخت چهار میلیون واحد مسکونی برای اقشار ضعیف آماده شده و به زودی به صحن مجلس می‌رود. اما آیا این وعده واقعی است؟ طی چند سال اخیر برخی از نهادها و سازمان‌ها از ارائه آمار و اطلاعات خودداری کرده‌اند، بانک مرکزی آمار تورم، جزئیات درآمد مالیاتی، قیمت هفتگی اقلام و نرخ رشد اقتصادی را منتشر نمی‌کند. گمرک آمار جزئیات صادرات و واردات را، وزارت نفت درآمد فروش نفت را و وزارت راه و شهرسازی هم آمار معاملات مسکن را منتشر نمی‌کند.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهمگویا عدم انتشار آمار حوزه مسکن، دستور خود وزیر راه و شهرسازی است. محمد اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری اعلام کرده بود که «من به معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی هم گفته‌ام که این اطلاعاتی که منتشر می‌شود بیخود است. گفتم تا آن را منتشر نکنند و دامن نزنیم.»

وی در خصوص طرح مجلس در حوزه مسکن عنوان کرد: طرح دو فوریتی برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف‌پذیر آماده شده که براساس آن طی چهار سال آینده برای هر سال یک میلیون واحد ساخته و تحویل متقاضیان داده شود. اگر این طرح تصویب شود مسکن ملی هم در قالب آن قرار می‌گیرد.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهموی افزود: در کلیت این طرح 60 تا 70 درصد قیمت مسکن را زمین تشکیل می‌دهد تا زمین ارزان قیمت در اختیار وزارت راه قرار بگیرد. همچنین بین وزیر راه و وزیر جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا با یک مکانیزمی زمین‌های حریم شهرها تحویل وزارت راه داده شود

ارسال نظر: