کدخبر: 31053

خودروهای پیش فروش سایپا مشخص شدند + مشخصات و شرایط

طرح خودروهای پیش فروش سایپا که امروز آغاز خواهد شد جزییات و شرایطی دارد که متقاضیان می بایست قبل از اقدام خود از جزییات آن مطلع شوند. در ادامه مطلب از تمامی جزییات آگاه خواهید شد.

آنچه دیگران می خوانند:

جزییات ثبت‌نام خودروهای پیش فروش سایپا اعلام شدند و طرح پیش فروش خودروهای سایپا در شهریور ماه ۹۹ به مدت سه روز انجام می‌شود و هیچ گونه مبلغی به‌عنوان پیش‌دریافت، تا قبل از اعلام اسامی منتخبان در قرعه‌کشی اخذ نخواهد شد.

qqGYwmGIZvL7

بر اساس بخشنامه گروه خودروسازی سایپا ۹ محصول شاهین، ساینا معمولی و ساینا. اس، کوییک دنده‌ای و دو رنگ (کوییک.آر)، تیبا معمولی و تیبا ۲ و وانت ۱۵۱ در دو مدل معمولی و آپشنال در این طرح عرضه خواهند شد.

زمان تحویل خودروها

طبق اعلام سایپا زمان تحویل این خودروها مهر، آبان و آذر سال آینده خواهد بود. متقاضیان می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه پانزدهم تا سه شنبه هجدهم شهریورماه در طرح پیش فروش سایپا ثبت نام کنند. متقاضیان برای ثبت نام به درگاه اینترنتی فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به آدرس saipa.iranecar.com مراجعه کنند.

 

EyL8R31f4kch

مشخصات خودروهای پیش فروش سایپا

خودرو شاهین با پیش پرداخت هشتاد میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای با پیش‌پرداخت چهل و هفت میلیون و دویست هزار تومان، ساینا اس با پیش پرداخت سی و نه میلیون و هشتصد هزار تومان، ساینا با پیش پرداخت سی و هشت میلیون و صد هزار تومان، تیبا با پیش پرداخت سی و پنج میلیون و ششصد هزار تومان، وانت ۱۵۱ آپشنال با پیش‌پرداخت چهل میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان، وانت ۱۵۱ با پیش‌پرداخت سی و دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان، کوئیک آر با پیش‌پرداخت پنجاه میلیون و هفتصد هزار تومان و تیبا ۲ با پیش پرداخت سی و هشت میلیون و نهصد هزار تومان عرضه خواهند شد.

شرایط پرداخت مالی

در پیش ثبت نام این طرح نیز مانند طرح های اخیر فروش خودرو در کشور، مبلغی دریافت نمی شود اما پس از قرعه کشی، اسامی منتخب 72 ساعت فرصت خواهند داشت تا با واریز مبلغ علی الحساب، نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام کنند.

stBQxcsgMlaR

شرکت سایپا و پارس خودرو صورت‌های مالی خود برای میانه تابستان را منتشر کرده‌اند. این اسناد نشان می‌دهد تولید پراید در پارس خودرو که به صورت حق العمل کاری برای سایپا کار می‌کرد صفر شده است اما تولید این خودرو در خود سایپا با وجود افت شدید نسبت به دوره مشابه سال قبل ادامه دارد و سایپا هنوز با وجود خداحافظی هنوز از این محصول پرتیراژ دل نکنده است.

زمان بندی خروج پراید از خط تولید

آبان ماه گذشته جواد سلیمانی مدیرعامل خودروسازی سایپا برنامه زمان بندی برای خروج پراید از خطوط تولید این خودروساز را اعلام کرد. بر اساس این برنامه زمان بندی قرار شد پراید 132 تا پایان دی ماه 98، مدل هاچ بک ( بدون صندوق عقب) یعنی پراید 111 تا پایان اردیبهشت 99 و پراید 131 تا پایان تیر ماه از خطوط تولید سایپا خارج شوند.

YJIDk2OBO4tq

برنامه ریزی برای خروج پراید 132 و پراید 111 از خطوط تولید حتی زودتر از برنامه زمانی اعلام شده محقق شد اما این اتفاق درباره مدل 131 رخ نداد. سایپا اعلام کرد توانسته 10 روز زودتر از مهلت تعیین شده برای پراید 132 و همچنین نزدیک به یک ماه جلوتر از برنامه ریزی برای توقف تولید پراید 111 تولید این دو عضو خانواده پراید را عملیاتی کند.اما محصول 131 یک ماه پس از هدف گذاری هم چنان مهمان خطوط تولید سایپا است.

طبق اعلامیه سایپا، این شرکت از امروز طرح مشارکت در تولید خود را برای تعدادی از محصولات موجود در خطوط تولید کلید خواهند زد.

شاهین، ساینا معمولی و ساینا.اس، کوییک دنده‌ای و دو رنگ (کوییک.آر)، تیبا معمولی و تیبا ۲ و وانت ۱۵۱ در دو مدل معمولی و آپشنال محصولاتی هستند که خودروسازی سایپا در این طرح فروش به متقاضیان عرضه خواهد کرد.

مهلت ثبت نام از طریق سایت

امکان شرکت در این طرح از امروز آغاز خواهد شد و تا روز سه‌شنبه ۱۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت بنابراین متقاضیان می‌توانند طی چهار روز از طریق سایت فروش شرکت خودروسازی سایپا برای حضور در این طرح ثبت‌نام کنند. دیگر خودروساز کشور یعنی ایران‌خودرو نیز خبر از دریافت مجوز برای برگزاری سومین طرح فروش فوق‌العاده خود داده است.

به گفته بابک رحمانی معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو، این خودروساز درخواست صدور مجوز سومین فروش فوق‌العاده را به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال و در صورت دریافت مجوز، نسبت به اجرای طرح فروش جدید برنامه‌ریزی خواهد کرد.

5YvS0UgZmc7T

از آنجا که مجوز فروش فوق‌العاده زمانی صادر می‌شود که تمام تعهدات ایجاد شده در فروش فوق‌العاده قبلی صفر شده باشد به‌نظر می‌رسد که ایران‌خودرویی‌ها مشکلی برای دریافت مجوز سومین فروش خود نداشته باشند.

ایران‌خودرو مرحله اول ثبت‌نام طرح فروش فوق‌العاده خود را از چهارم تا ۱۴ خردادماه و در قالب ۲۵ هزار دستگاه، به مناسبت عید سعید فطر و دومین مرحله از فروش فوق‌العاده محصولاتش را در دهه اول مردادماه سال‌جاری (نهم مرداد) با عرضه پنج محصول پرتقاضا و با ۱۵ هزار تعهد اجرا کرد.

طرح های پیش فروش خودروسازان

نگاهی به برنامه‌های فروش خودروسازان در سال‌جاری و بعد از تکلیفی که سیاست‌گذار خودرویی در ارتباط با نحوه فروش محصولات به آنها دیکته کرد گویای این است که دو خودروساز کشور مسیر متفاوتی را برای اجرایی کردن تکالیف محوله وزارت صمت انتخاب کرده‌اند.

ایران‌خودرویی‌ها تاکنون توانسته‌اند دو طرح فروش فوق‌العاده را به مرحله اجرا درآورند. اما این به آن معنا نیست که از طرح‌های فروش دیگر غفلت کرده‌اند. دو طرح مشارکت در تولید (با موعد تحویل محصولات بیش از یک‌سال) و همچنین یک طرح پیش‌فروش (با موعد تحویل محصولات تا یک‌سال) نیز در کارنامه ایران‌خودرویی‌ها از زمان اعلام برنامه‌های جدید سیاست‌گذار کلان برای کنترل بازار خودرو، ثبت شده است.

خبر خوب برای متقاضیان خرید خودرو/ فروش فوق‌العاده سایپا و ایران خودرو پیش از عید فطر + جزییات

اما سایپایی‌ها به اجرای همان طرح فروش فوق‌العاده که همزمان با عید فطر به مرحله اجرا در آوردند، بسنده کردند و دیگر طرح فروش فوق‌العاده‌ای را در دستور کار خود نداشتند. آنها به جز طرح مشارکت در تولیدی که از امروز آغاز کرده‌اند، دو طرح مشارکت در تولید دیگر را در مرداد ماه برگزار کردند. به غیر از طرح‌های مشارکت در تولید، در خرداد و تیرماه امسال نیز دو طرح پیش‌فروش برای محصولات سایپا توسط مدیران این خودروساز نهایی شده است.

ارسال نظر: