کدخبر: 31058

ارزش بورس سهام عدالت امروز یکشنبه 16 شهریور | آخرین وضعیت دارا یکم

در اولین روز هفته به مانند هفته گذشته ارزش سهام عدالت ریزش قابل توجهی را تجربه کرد و چهار درصد پایین آمد. افت ارزش سبد سهام عدالت درحالی است که شاخص کل بازار بورس 2.5 درصد کاهش یافت

آنچه دیگران می خوانند:

بر این اساس ارزش بورس سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با افزایش 264 تومانی به حدود ۱۶ میلیون و 171 هزار تومان رسیده است. افزایش ارزش سهام عدالت درپی رشد بیش از ۵ هزار و ۸۴۷ واحدی شاخص بورس و اوراق بهادار تهران رخ داده است که به ارتفاع یک میلیون و ۶47 هزار واحدی رسید. 

همچنین ارزش هر واحد از دارا یکم با رشدی 4.51 درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته 22 هزار و 461 تومان معامله شد تا ارزش 200 واحد از اولین ETF دولتی به 4 میلیون و 492 هزار و 200 تومان افزایش پیدا کند و این درحالی است که قیمت ابطال هر واحد صندوق (NAV ابطال) بر پایه خالص ارزش دارایی‌های این صندوق 27 هزار 53 تومان ثبت شده است.

افت سهام عدالت

قیمت روز سهام عدالت امروز با افت و کاهش 4 درصدی همراه بوده است. بر این اساس ارزش سهام عدالت  500 هزار تومانی به 15 میلیون و 569 هزار تومان رسید.

با این حساب ارزش سهام عدالت نسبت به روز گذشته 370 هزار تومان کاهش یافت.همچنین ارزش 60 درصد سهام عدالت قابل فروش نیز 9 میلیون و 341 هزارتومان اعلام شده است. افت ارزش سبد سهام عدالت درحالی است که  شاخص کل بازار بورس 2.5 درصد کاهش یافت و معاملات امروز بازار سهام اکثر سهم‌های بنیادین با افت ارزش روبه‌رو شدند.

در پایان معاملات روزگذشته بازار سهام، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با کمی افت قیمت به ۱۶ میلیون و ۵۷۵ تومان رسید. بدین ترتیب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت برای فروش 9 میلیون و 341 هزار تومان است.

رزش سهام عدالت یک میلیون تومانی دیروز به 31 میلیون و 899 هزار تومان رسید که با کاهش 4 درصدی  در پایان معاملات امروز با کاهش یک میلیون و 275 هزار و 960 هزار تومان  مواجه شد و ارزش آن به 30 میلیون و 623 هزار تومان رسید. ارزش 60 درصد سهام عدالت قابل فروش نیز به 18 میلون تومان و 370 تومان کاهش یافت.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

با سهام عدالت خودرو بخرید

بعد از تکذیب این خبر، موضوع توزیع خودرو به نوع دیگری مطرح شد و موسوی بار دیگر بر پیشنهاد و اجرای طرح خود تاکید کرد و گفت: من به همراه یک تیم اقتصادی طرح خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند بدون خودرو را مورد بررسی قرار داده‌ و طرحی تدوین کرده‎ام.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

به گفته او پیش‌بینی شده که در این طرح، از سهام عدالت به عنوان سازوکار تامین مالی استفاده شود. این موضوع با واکنش‌های مخالف و موافق سهامداران رو‌به‌رو شد.

فروش بدون اجازه

موضوع فروش بدون اجازه سهام عدالت از حدود دو هفته قبل خبرساز شده است. بر اساس اظهارات دارندگان سهام عدالت، روز به روز بر تعداد کارگزاری‌هایی که اقدام به این کار کرده‌اند افزوده می‌شود. اما مدیر فنی طرح سهام عدالت در این خصوص گفت: فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی‌شود و سهامداران در صورت هر گونه سوال و یا ابهامی می‌توانند به بانک عامل و یا کارگزار خود مراجعه کنند و از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

به گفته محمود حسنلو، این موضوع تنها به دلیل نحوه محاسبه و زمان فروش سهام عدالت این افراد است واگرنه مشکلی در این زمینه وجود ندارد. بانک‌ها و کارگزاران تنها بعد از ثبت سفارش سهامداران، اجازه فروش سهام عدالت مشمولان را دارند.

ارزش سهام عدالت پایین آمد

در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت به ۱۵ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان رسید. همچنین ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت برای فروش به ۹ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان رسید. در مجموع طی یک هفته گذشته، ارزش سهام عدالت حدود هفت درصد معادل یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان افت داشته است. میزان کاهش قیمت برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی بیش از دو میلیون تومان است.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهم

خانه دار کردن اقشار نیازمند

بعد از طرح توزیع خودروی رایگان، حالا نوبت خانه‌دار کردن اقشار نیازمند است. آنگونه که سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خبر داده طرح دو فوریتی ساخت چهار میلیون واحد مسکونی برای اقشار ضعیف آماده شده و به زودی به صحن مجلس می‌رود. اما آیا این وعده واقعی است؟ طی چند سال اخیر برخی از نهادها و سازمان‌ها از ارائه آمار و اطلاعات خودداری کرده‌اند، بانک مرکزی آمار تورم، جزئیات درآمد مالیاتی، قیمت هفتگی اقلام و نرخ رشد اقتصادی را منتشر نمی‌کند. گمرک آمار جزئیات صادرات و واردات را، وزارت نفت درآمد فروش نفت را و وزارت راه و شهرسازی هم آمار معاملات مسکن را منتشر نمی‌کند.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهمگویا عدم انتشار آمار حوزه مسکن، دستور خود وزیر راه و شهرسازی است. محمد اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری اعلام کرده بود که «من به معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی هم گفته‌ام که این اطلاعاتی که منتشر می‌شود بیخود است. گفتم تا آن را منتشر نکنند و دامن نزنیم.»

وی در خصوص طرح مجلس در حوزه مسکن عنوان کرد: طرح دو فوریتی برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف‌پذیر آماده شده که براساس آن طی چهار سال آینده برای هر سال یک میلیون واحد ساخته و تحویل متقاضیان داده شود. اگر این طرح تصویب شود مسکن ملی هم در قالب آن قرار می‌گیرد.

سقوط میلیونی ارزش سهام عدالت + جزییات مهموی افزود: در کلیت این طرح 60 تا 70 درصد قیمت مسکن را زمین تشکیل می‌دهد تا زمین ارزان قیمت در اختیار وزارت راه قرار بگیرد. همچنین بین وزیر راه و وزیر جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا با یک مکانیزمی زمین‌های حریم شهرها تحویل وزارت راه داده شود

ارسال نظر: