کدخبر: 35156

جدول قیمت خودروهای شاسی بلند چینی

با نگاهی به بازار شاسی بلندها می‌توان گفت در دو سال اخیر بازار این تیپ ازخودروها در ایران به انحصار چینی‌ها درآمده است و چینی‌ها با تنوع در آپشن و قیمت و البته به مدد خروج خودروسازهای مهم غربی، کره‌ای و ژاپنی به واسطه تحریم، توانسته‌اند این بازار پرطرفدار را از آن خود کنند.

آنچه دیگران می خوانند:

خودروهای چینی که روزگاری نماد خودروی ارزان در بازار ایران به شمار می‌رفتند این روزها در برخی از مدل‌ها تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نیز در بازار خرید و فروش می‌شوند؛ نکته قابل تامل اینجا است که این رقم نه برای خودروی صفر که در خودروی کارکرده چینی نیز مشاهده می‌شود. ام‌جی ( GS ) خودرویی است که درحال‌حاضر مدل کارکرده آن با ۵۱ هزار کیلومتر کارکرد رقم در خور توجه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون را به خود اختصاص داده است و در جدول خودروهای چینی ما توانسته بالاترین جایگاه را به خود اختصاص دهد. با توجه به اینکه مدل صفر این خودرو در بازار موجود نیست قیمت‌گذاری این خودرو میان خریدار و فروشنده تعیین می‌شود و شاید بتوان گفت محدود بودن این خودرو در بازار در قیمت چشمگیر آن اثرگذار بوده است.

 ام جی برند بسیار قدیمی انگلیسی است که بعده‌ها توسط چینی‌ها خریداری شد. این برند هنوز در انگلستان فعالیت دارد اما تولید آنها در سایک چین انجام می‌شود، با این شرایط می‌توان این خودرو را خودروی دور رگه چینی – انگلیسی نام‌گذاری کرد که توانسته نظر شاسی بلند سواران ایرانی را به خود جلب کند.

تیگو در بازار

تیگو۷ LE دیگر خودرو چینی است که با قیمت بالای یک میلیارد تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. چری تیگو ۷ یکی از مشهورترین محصولات چری در بازار جهانی است که از سال ۱۳۹۶ وارد بازار کشورمان شد. درحال‌حاضر تیگو۷ LE اتومات با قیمت یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان در بازار داخلی معامله می‌شود. اما درکنار تیگو۷ LE دیگر مدل تیگو با نام تیگو ۵ LE نیز در بازار وجود دارد که با قیمت ۸۵۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شود.

اس دبلیو ام (G۰۱F) محصول دورگه ایتالیایی-چینی دیگر محصول چینی است که چند صباحی است تولید آن در ایران آغاز شده است. مرکز طراحی این شرکت در شهر میلان ایتالیا واقع شده، اما خط تولید محصولات آن در کشور چین قرار دارد. درحال‌حاضر برند چینی تازه تاسیس SWM خودرو‌هایی با نام‌های X۳، X۷، X۲ و G۰۱ را روانه بازار چین کرده است.

اما قیمت این دورگه خوش استیل هم بالای یک میلیارد است و در بازار با قیمت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

MVM در بازار

اما از مدل‌های خاص چینی در بازار که بگذریم، می‌رسیم به MVM. برندی که از نام‌های شناخته شده در بازار ایران است؛ خودرویی که توانسته در تیپ‌های مختلف نظر متقاضیان را به خود جلب کند. شاسی بلندX۵۵ درحال‌حاضر با قیمت ۸۸۰ و مدل X۳۳ نیز قیمتی ۸۱۵ میلیون تومانی دربازار معامله می‌شوند، این دو مدل هر دو با گیربکس اتومات عرضه شده‌اند. مدل X۲۲ نیز با قیمت ۴۵۰ میلیون در بازار معامله می‌شود.

جک و لیفان در بازار

اما در کنار مدل‌های مذکور جک S۵ مدل اتومات نیز قیمتی ۸۰۰ میلیونی در بازار دارد و مدل جکS۳ نیز با قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

از سوی دیگر لیفان X۶۰ نیز از قدیمی‌های چینی در بازار محسوب می‌شود مدل کارکرده آن با کارکرد ۷ هزار کیلومتر با قیمت ۴۷۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

ماشین

ارسال نظر: