کدخبر: 36051

عرضه اولیه جدید در راه است

تعداد 2 میلیارد و 600میلیون سهم شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس، پس فردا(چهار شنبه) با نماد معاملاتی "اُپال" در بازار دوم بورس تهران عرضه اولیه می شود.

آنچه دیگران می خوانند:

تعداد 2 میلیارد و 600میلیون سهم شرکت فرآوری معدنی اُپال کانی پارس، معادل 13 درصد سهام این شرکت، پس فردا(چهارشنبه) با نماد معاملاتی "اُپال" در بازار دوم بورس تهران عرضه می شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 1400 تا 1480 تومان برای هر سهم و با سهمیه 700سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری پارسیان، متعهد عرضه شرکت سرمایه گذاری پارسیان و متعهد خرید نیز شرکت تامین سرمایه امید به میزان 50درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می باشند.

شایان ذکر است شرکت فرآوری معدنی اُپال کانی پارس به عنوان پانصد وهفتاد و پنجمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "استخراج کانه های فلزی" گروه و طبقه "استخراج کانه های فلزی آهنی" در فهرست نرخ های بازار دوم و در نماد "اُپال" به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

این شرکت که سال 85 تاسیس شده و سرمایه گذاری پارسیان مالک 99.9 درصدی آن می باشد، سهامدار دو شرکت اپال پارسیان سنگان (با تولید 5 میلیون تن گندله ) و فولاد سبزوار است.

گفتنی است 2 میلیارد و 600میلیون سهم شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس در حالی چهار شنبه این هفته عرضه اولیه می شود که از این تعداد، 2 میلیارد و 160میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد 440میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می گیرد.

این گزارش می افزاید:بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت ها به صندوق های سرمایه گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می پذیرد.

 

ارسال نظر: