کدخبر: 30448

مرگ دردناک پسر 12 ساله و پدرش در چابهار + عکس

حادثه غرق شدن پسر بچه 12 ساله در اطراف اسکله چابهار رخ داد و پدر پس از اینکه فرزندش را نجات داد خودش در میان امواج دریا گرفتار شد و جان باخت.

آنچه دیگران می خوانند:

حادثه ناگوار غرق شدن پدر و پسری در سواحل بزرگترین جاذبه گردشگری جنوب کشور که نبود و ناهماهنگی نیروهای امدادگر و تجهیزات لازم در وقوع آن بی‌تاثیر نبود، تلنگر و هشداری به مسئولان این منطقه گردشگری است تا به فکر ساماندهی پایگاه‌های امداد و نجات در منطقه چابهار باشند و اجازه ندهند سایه مرگ سواحل زیبا و دل انگیز آن را ناامن کند.

جمعه گذشته 31 مرداد حادثه غرق شدن پسر بچه 12 ساله در اطراف اسکله چابهار رخ داد و پدر پس از اینکه فرزندش را نجات داد خودش در میان امواج دریا گرفتار شد و جان باخت. این خانواده که برای تفریح به سواحل گردشگری چابهار سفر بودند با وقوع این حادثه با خاطره ای تلخ و فراموش نشدنی ساحل چابهار را بدون پدر ترک کردند.

محل وقوع حادثه منطقه ممنوعه نبوده است

احمد وزیری یکی از بستگان این خانواده که در روز حادثه شاهد این اتفاق بود گفت: به رغم اینکه مدام از سوی مقامات امدادی اعلام می‌شود منطقه ای که این پدر و پسر غرق شدند ممنوعه بوده کذب است. منطقه آزاد چابهار یک کمپ تفریحی به سمت کوه های مینیاتوری دارد که تقریبا در 40 کیلومتری چابهار قرار دارد و سواحل رمین و بریس یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری سواحل چابهار محسوب می شود.

در منطقه 2 کمپ تفریحی دایر است

وی ادامه داد: به غیر از ایام نوروز که گردشگران از تمامی مناطق مختلف دنیا به اینجا می آیند در مابقی ایام سال و در آخر هفته ها نیز مردم استان برای تفریح به این منطقه می آیند. در مسیر منطقه آزاد 2 کمپ تفریحی ایجاد شده که یکی کمپ کوه‌های مینیاتوری است و کمپ دیگر که قدیمی بوده و هم اکنون بازسازی شده است.

یک شاهدان عینی: چطور ممکن است‌یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری ساحلی شهرستان چابهار که پذیرای گردشگران بسیاری است یک پایگاه امداد و نجات نداشته باشد؟ پس چطور خانواده هایی که به این منطقه برای گردش می آیند با اطمینان خاطر تفریح کنند؟ آیا این احتمال را نمی دهند که این جمعیتی گردشگری که به منطقه می آید ممکن است دچار حادثه و سانحه شوند؟ از سواحل چابهار تا سواحل گواتر هیچگونه پایگاه امداد و نجات جاده ای و دریایی وجود ندارد.

وزیری افزود: خانواده حادثه دیده جمعه گذشته از ایرانشهر به چابهار آمده و مهمان یکی از بستگان شان بودند که برای تفریح راهی همین کمپ می‌شوند. تا عصر در یکی از آلاچیق ها می‌مانند و از امکانات رفاهی و تفریحی اسکله استفاده می کنند که پسر دوازده ساله شان برای تفریح و بازی به ساحل می رود که در همین حین یک موج بلند وی را به دریا می‌کشاند. وقتی پدرش متوجه اتفاق می شود بلافاصله به دریا می زند و پسرش را نجات می دهد و به نزدیکی ساحل می رساند که موج سهمگین دیگری پدر را به دریا می‌برد و فاجعه که نباید رخ می‌دهد.

نیروهای امدادی بدون تجهیزات آمده بودند

وی عنوان کرد: به محض اینکه از حادثه مطلع شدیم خودمان را به ساحل رساندیم و با هلال احمر و اورژانس تماس گرفتیم که بلافاصله نیروهای امدادی فوریت‌های پزشکی آمدند و پسر 12 ساله را تحویل گرفتند و منتظر امدادرسانی برای پدر این کودک بودیم. نیروهای امدادی هلال احمر نیز رسیدند ولی طوری آمدند که گویا تماشاچی هستند؛ بدون امکانات و تجهیزات. در حالی که نیروی هلال احمر باید در این مواقع در حالت آماده باش باشند تنها کاور هلال احمر را بر تن داشتنند و فاقد هرگونه امکانات امداد و نجات بودند. غواصی که همراه شان بود فقط لباس غواصی به تن داشت و هیچگونه تجهیزاتی حتی کپسول اکسیژن همراهش نبود.

هیچ ارگانی مسئولیت نجات جان مرد غرق شده را نپذیرفت

وزیری ادامه داد: وقتی از غواص خواهش کردم که برای نجات مردی که از بستگانم بود به داخل آب برود گفت نمی تواند برود و باید برایش قایق بیاوریم آنهم در آن شرایط بحرانی که وقت مانند طلا بود و تا شعاع 30 کیلومتر هیچگونه روستایی که بتوانیم از آنجا قایق اجاره کنیم وجود نداشت. از سرپرست گروه به اصطلاح امداد موضوع را پیگیر شدم که او نیز گفت در حیطه کاری ما نیست و باید از اداره بنادر شهرستان قایق تهیه کنیم. با آتش نشانی تماس گرفتیم که باز ما را به اداره بنادر پاس دادند و اداره بنادر نیز به ما گفتند امکانات لازم در اختیار ندارند.

مرگ دلخراش پدر و پسر 12 ساله در سواحل چابهار / سفر تفریحی به مرگ ختم شد + عکس

منبع خبر: سایت رکنا

ارسال نظر: