کدخبر: 26345

شیوع ویروس جدید آنفلوانزای خوکی در چین + جزییات کامل اتفاق شوکه کننده

محققان در چین یک ویروس جدید از رشته ویروس‌های آنفلوآنزا پیدا کرده‌اند که توان بالقوه برای تبدیل شدن به یک همه‌گیری جهانی را دارد.

آنچه دیگران می خوانند:

به گزارش بی‌بی‌سی، محققان در چین یک ویروس جدید از رشته ویروس‌های آنفلوآنزا پیدا کرده‌اند که توان بالقوه برای تبدیل شدن به یک همه‌گیری جهانی را دارد.

آنها می‌گویند این ویروس اخیرا در میان خوک‌ها ظهور کرده است اما امکان سرایت آن به انسان‌ها هم وجود دارد.

آنها گفته‌اند این ویروس آنفلوآنزا «تمامی ویژگی‌های لازم» برای سازگار کردن خود با ایجاد عفونت در میان انسان‌ها را دارد و باید به دقت تحت نظر گرفته شود و از آنجا که جدید است ممکن است بدن انسان‌ها توان مقابله اندکی در برابر آن داشته باشد.

دانشمندان چینی می‌گویند نگران تغییر و جهش ژنتیکی این ویروس هستند که به آن توان سرایت گسترده‌تر و انتقال انسان به انسان را خواهد داد؛ ویژگی که می‌تواند علت زمینه‌ساز یک اپیدمی جهانی شود.

کرونا

کرونا چیست ؟ 

کرونا این روزها در صدر اخبار و در بسیاری موارد هم شایعات قرار دارد، اما چیزی که مسلم است این است که با رعایت بهداشت و جدی گرفتن توصیه‌ها می‌توانیم از شیوع بیماری جلوگیری کنیم. 

علائم کرونا

علائم این بیماری برای همه یکسان نیست، در برخی از افراد با توجه به قوی بودن سیستم ایمنی بدنشان اصلاً متوجه نمی‌شوند که دچار این ویروس شده‌اند. این افراد دچار کمی بی حالی و خستگی می‌شوند و یا ممکن است کمی تب کنند ولی بعد از چند روز بهبود می‌یابند. در برخی افراد با توجه ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن، سابقه بیماری های خاص، بالا بودن سن و... ممکن است علائم آن با شدت بیشتری خود را نشان دهد.

اولین علائم بعد از ابتلا به این ویروس کدام است؟

البته ظهور علائم از فردی به فرد دیگر فرق می‌کند اما معمولاً ویروس کرونا خود را با تب خفیف نشان می‌دهد و در آخر هم ریه‌های افراد را درگیر خود می‌کند.

منبع خبر: ایلنا 

ویژه

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه