کدخبر: 28271

جزییات پشت پرده صعودی شدن آمار مرگ و میر کرونا/ سخنان مهم معاون وزیر

معاون کل وزیر بهداشت گفت: افزایش مسافرت‌ها در نیمه خرداد و عروسی‌ها، دلیل اصلی بالا رفتن مرگ و میر در شرایط کنونی است.

آنچه دیگران می خوانند:

ایرج حریرچی صبح جمعه در ستاد مبارزه با کرونا خراسان شمالی که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طی سفر به خراسان شمالی مشکلات بررسی و تبادل نظر در خصوص سیاست‌های جدید انجام شد.

معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: تا زمانی که واکسن مؤثری را برای این ویروس کشف نکنیم ناچار باید با او زندگی کنیم و سیاست ما و دنیا ابتلای حداقلی و تأخیر در ابتلاء است.

وی با بیان اینکه کشف واکسن برای یک بیماری ۷ سال طول می‌کشد افزود: با فعالیت ۱۵۰ گروه در دنیا بر روی کشف واکسن، تخمین زده می‌شود واکسن کرونا بین ۱۸ ماه تا ۲ سال کشف شود.

حریرچی با اشاره به اینکه برای بیماری ایدز و مالاریا نیز تاکنون واکسنی کشف نشده است گفت: پس نباید توقع داشته باشیم حتماً این اتفاق رقم بخورد.

معاون کل وزیر بهداشت بیان کرد: خراسان شمالی ۴ ماه و نیم مقاومت کرده و اینک روند افزایش مبتلایان آغاز شده با این حال به نسبت سایر استان‌های مشابه، آمار بالا نیست اما باید پیشگیری‌ها ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه انجام یک رفتار پرخطر ۴ هفته بعد اثر خود را نشان می‌دهد افزود: افزایش مسافرت‌ها در نیمه خرداد و عروسی‌ها، دلیل اصلی بالا رفتن مرگ و میر در شرایط کنونی است.

حریرچی تعداد ۲۲۰ فوت در روز را بسیار بالا دانست و تصریح کرد: سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در کشور داریم لذا مرگ روزانه ۲۲۰ نفر، ۲۰ درصد مرگ کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: در برخی استان‌ها ویروس چرخیده و تلفات را گرفته است اما یک ایمنی نسبی را به دست آورده‌اند اما خراسان شمالی این ایمنی را بدست نیاورده.

وی در پایان با اشاره به کمبودهای پزشکی خراسان شمالی و وعده رفع آنها گفت: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی انجام غربالگری را افزایش دهد تا در شناسایی و پیشگیری بهتر عمل کنیم.

ارسال نظر: