کدخبر: 28683

خبر بد برای افراد بلند قد/ مراقب باشید کرونا بیشتر در کمین شماست + جزییات

در تازه ترین تحقیقات دانشمندان روی ویروس منحوس کرونا مشخص شده است که این ویروس بر افرادی که قد بلندتری دارند تاثیر بیشتری گذاشته و احتمال ابتلایشان بیشتر است.

آنچه دیگران می خوانند:

این روزها مدام به واسطه تحقیقات پژوهشگران درباره چگونگی ابتلا به کرونا مدام چگونگی ابتلا به این ویروس با تغییراتی همراه می شود و در تازه ترین تحقیقات یافته‌های علمی حاکی از آن است که کرونا ممکن است به جز از طریق قطرات که از آئروسل‌ها (ذرات سبک در گرد و غبار) بزرگتر هستند و نسبت به آئروسل مسافت‌ کمتری را در هوا پیش از به زمین افتادن طی می‌کنند از طریق ذرات آئروسل نیز منتقل ‌شوند.

پروفسور ایوان کونتوپانتلیس از دانشگاه منچستر اظهار داشت که نتایج این بررسی از نظر ارتباط بین قد و تشخیص کرونا نشان می‌دهد انتقال از طریق قطرات رو به پایین تنها مکانیسم انتقال نیست و انتقال آئروسل نیز امکان پذیر است.

تصفیه هوا در فضای بسته را هم بررسی کنید

وی افزود گرچه رعایت فاصله گذاری اجتماعی هنوز هم مهم است زیرا احتمالاً انتقال بوسیله قطرات تنفسی افراد ناقل رخ می‌دهد اما نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که علاوه بر استفاده از ماسک همچنین باید تصفیه هوا در فضاهای بسته نیز مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

کرونا

این مطالعه که هنوز به بررسی‌های بیشتری نیاز دارد، همچنین به ارزیابی تاثیر ویژگی‌های شخصی، موقعیت و شرایط کاری افراد در انتقال کووید-۱۹ پرداخته است.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، به عنوان مثال، این مطالعه نشان داد که استفاده از یک محل اقامت مشترک خطر ابتلا به کرونا را به ترتیب ۳.۵ برابر و ۱.۷ برابر در ایالات متحده و انگلیس افزایش داده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه