کدخبر: 30755

این دردهای خطرناک را در دوران بارداری جدی بگیرید

مادران در دوران بارداری با چالش‌های جدیدی روبه‌رو می‌شوند که حتی در برخی موارد می‌تواند خطرناک باشد و جان مادر را نیز تهدید کند.

آنچه دیگران می خوانند:

در بین انواع این چالش‌ها دل درد یکی از مسائل جدی است که شاید تا قبل از دوران بارداری چندان جدی گرفته نمی‌شده است، اما در دوران بارداری باید به کوچک‌ترین علائم و درد‌ها نیز توجه داشت تا سلامت نوزاد و مادر هر دو تامین شود.

به همین دلیل لازم است تا ۴ نوع از دل درد‌هایی را که در دوران بارداری می‌تواند خطرناک بوده و سلامت مادر و کودک را به خطر اندازد، بشناسید و با علائم آن آشنا شوید.

بارداری خارج از رحم

اگر شما در دوران بارداری‌تان دچار دل درد ناگهانی شدید که این دل درد با خونریزی همراه بود، لازم است حتما به پزشک مراجعه کنید، زیرا مشاهده این علائم در زنان باردار حاکی از آن است که بارداری خارج از رحم اتفاق افتاده است و ممکن است شما مجبور به سقط جنین و حتی زایمان زود رس شوید؛ همچنین لازم است بدانید که در بین هر ۵۰ مورد بارداری ۱ مورد خارج از رحم اتفاق می‌افتد.

پره اکلامپسی

در دوران بارداری لازم است که به صورت مداوم میزان فشار خون مادر چک شود، زیرا ابتلا به فشار خون بارداری علاوه بر عوارضی که بعد از بارداری برای مادر دارد سبب می‌شود جنین رشد مناسبی نداشته باشد، در چنین شرایطی پره اکلامپسی رشد می‌کند و زمانی که رشد پره اکلامپسی شدید شود شما با درد ناگهانی در بالای سمت راست شکم روبه رو می‌شوید که باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

سنگ صفرا

احساس درد شدید در قسمت بالای سمت راست شکم که محل قرارگیری صفراست زنگ هشداری برای شماست تا به شما بگوید که احتمالا سنگ صفرا دارید، هرچند که این امر بیشتر در زنانی اتفاق می‌افتد که دارای اضافه وزن حتی در دوران قبل از بارداری هستند و یا سابقه سنگ صفرا  دارند.

آپاندیسیت

یکی از مواردی که همراه با بارداری اتفاق می‌افتد افزایش حجم آپاندیس است، زمانی که در دوران بارداری این اتفاق رخ دهد مادر بیشتر در معرض خطر مرگ قرار می‌گیرد، پس اگر در دوران بارداری با احساس دردشدید و کرختی در قسمت راست شکمتان رو به رو شدید، امکان دارد  نشانه ابتلا شما به آپاندیسیت باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر: