کدخبر: 32723

درمان افسردگی با داروهای طبیعی

افسردگی و آمار عجیب و غریبش راهمه ما شنیده‌ایم. احتمالا خیلی از ما مدتی خودمان یا اطرافیانمان درگیر این بیماری بوده‌ایم.

آنچه دیگران می خوانند:

داروهای زیادی هر روز برای افرادی که افسردگی دارند تجویز می‌شود. داروهایی که احتمالاً حتی اگر مصرفشان هم نکرده باشیم، از عوارض آن آگاه هستیم. داروهایی که خواب‌آلودی شدیدی به ما می‌دهند و ما را آزرده می‌کنند. درست است که خیلی اوقات چاره‌ای جز مصرفشان برای ما وجود ندارد، اما باید بدانیم که در طبیعت مواد غذایی وجود دارند که داروی مؤثر و طبیعی برای رفع افسردگی هستند. این مواد درمان ما را سرعت می‌بخشند و حتی درمان انواع افسردگی‌های خفیف هم بشمار می‌روند.

جنسینگ ریشه یک گیاه آسیایی یا امریکایی است. پزشکان طب چینی هزاران سال از جنسینگ استفاده کردند تا وضوح ذهنی و انرژی افراد را تقویت کنند و اثرات استرس را کاهش دهند. برخی از افراد جنسینگ را برای درمان افسردگی هم بکار می‌برند. جالب است بدانید که بابونه یک گیاه طبیعی است که در درمان افسردگی می‌توانیم از آن استفاده کنیم. بابونه با ایجاد آرامش اثرات مفیدی روی افرادی که افسرده هستند داشته است.

روغن اسطوخودوس عصاره یک گیاه محبوب است که برای آرامش‌بخشی و کاهش اضطراب و اختلالات خلقی مؤثر است. اسطوخودوس در مطالعات نتایج متفاوتی دارد و در بسیاری از موارد به عنوان داروی مؤثر درمانی برای افسردگی مطرح است. مثلاً مطالعات سال ۲۰۱۳ نشان داده است که می‌تواند در کاهش اضطراب و بهبود خواب مؤثر باشد. زعفران گیاهی است که اغلب ما آن را به شادی آوری می‌شناسیم. برخی از مطالعات استفاده از زعفران را برای کنترل علائم افسردگی پیشنهاد کرده‌اند.

ویتامین‌های گروه B به مغز کمک می‌کنند که اسیدهای آمینه را به مواد شیمیایی مغزی تبدیل و آن را تقویت کنند. افراد مسن‌تر از ۶۰ سال که جذب ویتامین در بدنشان کم‌تر شده است می‌توانند بیشترین سود را از این مکمل ببرند. پایین بودن سطح روی ممکن است ایمنی بدن را تحت تأثیر خود قرار دهد. افرادی که در مواجهه با افسردگی روی هم مصرف کرده‌اند، بهتر از افرادی که روی مصرف نمی‌کردند، بر افسردگی غلبه کردند.

 

ارسال نظر: