کدخبر: 32789

با نوشیدن این آب میوه‌های طبیعی استرستان را کاهش دهید

ویتامین ث موجود در میوه‌ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند همینطور کمک می‌کند تا بعد از یک روز سخت به آرامش برسید. در واقع تمام مرکبات سطح هورمون کورتیزول را به حد متوسط کاهش می‌دهد.

آنچه دیگران می خوانند:

هورمون کورتیزول زمان استرس ترشح می‌شود به همین علت پرتقال، نارنگی، گریپ فورت، لیمو را در لیست غذایی خویش بگنجانید. کیوی دارای ویتامین ث زیادی است و آنزیم‌هایی که انرژی را بالا می‌برند فعال می‌کند. آب آلبالو هم سبب ترشح هورمون ملاتونین می‌شود این هورمون خواب و استراحت شما را تنظیم می‌کند. همچنین نوشیدن سیب و تمشک ضد استرس بوده و برگ نعنا چند پر برای خوشمزگی است.

مواد اشاره شده را به خوبی بشوئید و داخل مخلوط کن بریزید تا یک نوشیدنی یک دست با رنگ قرمز- صورتی حاصل شود. چنانچه مشاهده کردید که نوشیدنی تان خیلی غلیظ شده است مقدار کمی آب به آن اضافه کنید. پس از حاضر شدن این نوشیدنی خیلی زود آن را مصرف کنید. این نوشیدنی برای صبحانه یا شام فوق‌العاده است. به خاطر بالا بودن ویتامین ب، نوشیدنی ضد استرس بادام، موز و آب نارگیل این آبمیوه طبیعی به تسکین استرس کمک می‌کند که به سیستم عصبی آسیب می‌رساند. با این حال، منبع عالی از آهن، کلسیم و منیزیم است. بادام، موز و آب نارگیل را با هم ترکیب کنید تا مخلوط یکنواختی به دست آید. هر وقت استرس دارید، آبمیوه را بنوشید. این کار را ۳ دفعه در هفته به عنوان یک اقدام پیشگیرانه انجام دهید.

نوشیدنی توت فرنگی و موز نیز یک نوشیدنی هم بسیار خوشمزه و در عین حال بسیار مؤثر است. در واقع این نوشیدنی منبع آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و همین طور آرامش بخش فوق‌العاده‌ای است. توت فرنگی سبب افزایش مقدار اندورفین موجود این نوشیدنی می‌شود. کافی است مواد ذکر شده را بشویید و در مخلوط کن بریزید و به خوبی میکس کنید. این نوشیدنی برای صبحانه بسیار عالی است. توصیه می‌شود دو یا سه روز در هفته از این نوشیدنی استفاده کنید.

کاهش استرس با نوشیدنی‌های ساده هم امکان پذیر است، برای تهیه آب میوه شیر سویا، برگه زردآلو و سیب برگه زردآلو را شب قبل در قدری آب سیب خیسانده و روز بعد آن‌را با آب سیب و شیر سویا مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده به دلیل داشتن زردآلو، دارای آهن و بخاطر شیر سویا دارای ویتامین و کلسیم فراوانی است. شما می‌توانید بنا به میل و سلیقه خود از دیگر میوه‌ها هم استفاده نمائید؛ به طور مثال انجیر خشک را که در آب سیب خیس خورده است، با موز و شیر سویا مخلوط و میل کنید. این نوشیدنی سردردهای ناشی از استرس را تسکین می‌دهد.

 

ارسال نظر: