کدخبر: 35208

با رابطه جنسی پوست خود را پاکسازی کنید !!!

همه ما کم و بیش از نقش رابطه جنسی در سلامت روح و جسم با خبریم اما ما در این مطلب به بررسی جالب نقش رابطه جنسی و پاکسازی پوست پرداخته ایم

آنچه دیگران می خوانند:

داشتن رابطه جنسی سالم می تواند فواید بیشماری برای زن و مرد داشته باشد علاوه بر بالا بردن سیستم دفاعی بدن و کاهش استرس می توان به جدیدترین یافته های دانشمندان پیرو پاکسازی پوست با رابطه جنسی اذعان داشت

پاکسازی پوست

طبق بررسی جدیدی که دانشمندان در دانشگاه کورتن استرالیا انجام داده‌اند، رابطه جنسی که از سر علاقه باشد، ترشح هورمون‌هایی را به دنبال دارد که وضعیت فیزیکی و روحی انسان را بهبود می‌دهد.

پرفسور مت تیلی از دانشگاه کورتن در این باره گفت: «وقتی به عملکرد این هورمون‌ها نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که در کاهش استرس موثرند و به خصوص اندورفین مثل یک داروی ضدافسردگی طبیعی کار می‌کند.»

اما اینجا به چند خاصیت مفید رابطه جنسی اشاره می‌شود

پاک کردن پوست

احساس عشق و محبت سبب انتشار دو چیز می‌شود: اندورفین‌ها (پیک عصبی) و سروتونین (هورمون).هر دو هم برای پوست عالی هستند.اندورفین به رشد سلول‌های جدید پوستی و کولاژن کمک می‌کند و چروک و آکنه پوست را به حداقل می‌رساند.

هم چنین باعث آزاد شدن یک پادتن به نام «ایمونوگلوبین آ» می‌شود که با جوش‌های سر سفید، اکزمای شدید، پسوریازیس و آکنه مبارزه می‌کند.

هم چنین عرق کردن و بعد حمام رفتن، راه فوق العاده ای برای پاک کردن تمام باکتری‌هایی است که روی پوست صورت جمع شده‌اند.

بیشتر بدانید از فواید رابطه جنسی

کاهش استرس

پژوهشگران اسکاتلندی ۲۴ زن و ۲۲ مرد را در وضعیت پراسترس- مانند سخن رانی در جمع یا حل مسائل ریاضی در حضور سایرین- قرار دادند و فشارخون آن ها را اندازه‌گیری کردند. نتیجه جالبی به دست آمد؛ افرادی که جدیداً با همسرشان روابط زناشویی داشتند، در حالت استرس زا برخورد سالم تری نشان دادند.

مطالعه دیگری از فواید روابط جنسی نشان داد فشارخون دیاستولی ( عدد دومی که دستگاه فشارسنج به ما نشان میدهد ) اشخاص متاهلی که با همسر خود زندگی میکنند و رابطه زناشویی منظمی دارند، از فشارخون افرادی که با همسرشان روابط زناشویی ندارند، پائین تر است. نتیجه یک تحقیق جذاب دیگر هم ثابت کرده زنانی که همسرانشان منظم آن ها را در اغوش می گیرند، فشارخون سالم تری دارند.

افزایش ایمنی

پژوهشگران دانشگاه ویلکس با ثبت نحوه روابطه زناشویی ۱۱۲ همسر و بررسی میزان تولید بزاق در آن ها دریافتند روابط زناشویی با همسر سبب افزایش سطوح آنتی بادی ایمونوگلوبین A در بدن میشود . این پادتن در پیش‌گیری از سرما خوردگی و بعضی عفونت ها نقش مهمی دارد.

پاکسازی پوست

کاهش وزن

هر بار روابطه زناشویی با همسر، باعث مصرف ۸۵ کیلوکالری انرژی در بدن میشود و حتماً میدانید که سوزاندن کالری مترادف است با کاهش وزن.

سلامت قلب

از دیگر فواید روابط جنسی میتوان از تندرستی قلب نام برد. تحقیق ۲۰ ساله دانشمندان انگلیسی نشان داده مردانی که در زمان هفته دوبار یا بیش تر با همسرشان رابطه زناشویی دارند، نسبت به مردانی که کم تر از یک بار در ماه چنین روابطی را با همسرشان برقرار میکنند ، کم تر دچار حمله های مرگبار قلبی میشوند . این پژوهشگران عقیده عمومی تأثیر سو روابط زناشویی بر احتمال سکته قلبی را رد میکنند .

افزایش اعتماد به‌نفس

از دیگر فواید روابط جنسی میتوان به ارتباطش با اعتماد به نفس اشاره نمود . پژوهشگران دانشگاه تگزاس میگویند فواید روابط زناشویی تأثیر به سزایی بر اعتماد به نفس و حس خشنودی از خویش دارد. اما این یافته به معنی لزوم داشتن رابطه زناشویی برای افزایش اعتماد به نفس نیست ولی درصورتی که شخصی از نظر اعتماد به نفس مشکلی نداشته باشد، سلامت روابط زناشویی وی با همسرش تأثیر مثبتی بر ارتقای اعتماد به نفسش خواهد داشت.

ارسال نظر: