کدخبر: 35293

درمان گلودرد چرکی با داروی گیاهی

گلو درد ها دلایل مختلفی داردند ولی بیشترین دلیل گلو دردها ، دلایل عفونی و باکتریایی دارد ما در این مطلب قصد داریم به درمان گلودرد چرکی بپردازیم

آنچه دیگران می خوانند:

گلو درد عارضه ای است دردناک که برای هر فردی ناخوشایند خواهد بود ما در این مطلب از پرشین وی این بار قصد داریم به بررسی انواع گلودرد چرکی و درمان آن بپردازیم گلو درد هایی که نباید به آن بی اعتنایی و یا خود درمانی کرد زیرا می تواند مصوب بیماری های بدتری شود در ادامه مطلب از پرشین وی قصد داریم به درمان گلودرد چرکی بپردازیم

گلودرد چرکی

با توجه به عوارض خطرناک دیررس گلودردهای چرکی (باکتریایی)، درمان با داروهای تزریقی یا خوراکی ۱۰ روزه شروع می ‌شود و به هیچ وجه نباید بدون نظر پزشک، از درمان‌ های گیاهی در این زمینه استفاده کرد.

دکتر ایراچیان رئیس گروه میکروشناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت وگو با خبرنگار ، تب روماتیسمی را خطرناک دانست و گفت:

گلودرد چرکی

 

“تب روماتیسمی از عوارض دیررس گلودرد چرکی است و عواقب جبران ناپذیری دارد، لذا حتی حساسیت به دارو نمی ‌تواند سبب قطع آن (دارو) شود و باید با نظر پزشک از داروی جایگزین استفاده کرد.”

وی با توجه به اثرات ضد میکروبی برخی گیاهان افزود:

“این اثرات نمی‌ تواند آنی و قوی باشد، بنابراین توصیه می ‌شود در گلودردها به درمان های گیاهی اکتفا نکرد، زیرا نمی ‌تواند مانع بروز عوارض دیررس و خطرناک گلودرد چرکی شود.”

بیشتر بدانید از گلودرد استرپتوکوکی چیست؟

گلودرد استرپتوکوکی یک عفونت باکتریایی است که باعث التهاب و درد در گلو می‌شود. این بیماری شایع توسط باکتری‌های استرپتوکوک گروه A ایجاد می‌شود. گلودرد استرپتوکوکی می‌تواند کودکان و بزرگسالان در هر سنی را تحت تأثیر قرار دهد.

با این حال، به خصوص در کودکان بین ۵ تا ۱۵ سال معمول است، عطسه و سرفه می‌تواند عفونت را از یک شخص به فرد دیگر منتقل کند.

علائم گلودرد چرکی:

شدت گلودرد استرپتوکوکی می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. بعضی از افراد مانند گلو درد، علائم خفیفی را تجربه می‌کنند. سایر افراد علائم شدیدتری از جمله تب و مشکل در بلع دارند.

علائم شایع گلودرد چرکی شامل موارد زیر است:

تب ناگهانی، به خصوص اگر ۳۸ درجه سانتیگراد یا بالاتر باشد

گلو درد و قرمزی با لکه‌های سفید

سردرد

لرز

از دست دادن اشتها

گره‌های لنفاوی متورم در گردن

بلع مشکل

این علائم معمولاً در طی پنج روز از قرار گرفتن در معرض باکتری‌های استرپت بروز می‌کند.

گلودرد استرپتوکوکی چقدر مسری است؟

گلودرد استرپتوکوکی یک عفونت باکتریایی بسیار مسری است. این بیماری معمولاً از طریق قطرات تنفسی کوچکی پخش می‌شود که وقتی فردی مبتلا به گلودرد استرپتوکوکی سرفه یا عطسه می‌کند در هوا پخش می‌شود.

علل بروز گلودرد استرپتوکوکی:

گلودرد استرپتوکوکی توسط باکتری‌هایی به نام Streptococcus pyogenes یا گروه A استرپتوکوک ایجاد می‌شود (همچنین به نام گروه A استرپ یا همان GAS شناخته می‌شود).

اگر بعد از قرار گرفتن در معرض این باکتری‌ها، چشم، بینی یا دهان خود را لمس کنید، می‌توانید به گلو درد چرکی (استرپتوکوکی) مبتلا شوید.

همراه با سرفه و عطسه، گلو درد چرکی همچنین می‌تواند هنگامی که غذا یا نوشیدنی را با کسی که آلوده است به اشتراک بگذارید گسترش یابد.

تشخیص گلودرد چرکی:

در صورت تجربه هر یک از موارد زیر به پزشک مراجعه کنید:

گلو دردی که بیش از دو روز طول می‌کشد.

گلو درد با لکه‌های سفید

گلودرد چرکی

 

پزشک شما را معاینه کرده و علائم التهاب گلو را بررسی می‌کند. همچنین ممکن است گردن شما را از نظر تورم غدد لنفاوی را بررسی کرده و در مورد سایر علائم سوال کند. اگر پزشک شما مشکوک به گلودرد استرپتوکوکی باشد، ممکن است آزمایش سریع استرپت در مطب انجام دهد.

این آزمایش مشخص می‌کند که آیا گلودرد شما در اثر عفونت استرپ یا نوع دیگری از باکتری یا میکروب ایجاد شده است. پزشک شما با یک سواب بلند پنبه‌ای، پشت گلوی شما را لمس می‌کند و نمونه‌ای را جمع می‌کند. سپس نمونه به آزمایشگاه فرستاده می‌شود تا به دنبال علائم باکتری باشد.

نتایج در حدود ۵ دقیقه در دسترس است. اگر آزمایش سریع استرپت منفی باشد، اما پزشک فکر می‌کند که دچار گلودرد چرکی هستید، ممکن است نمونه شما برای آزمایش‌های اضافی به آزمایشگاه بیرون فرستاده شود. این نتایج طی چند روز در دسترس است.

ارسال نظر: