کدخبر: 26214

جنجال جدید ترامپ|چرا ترامپ پیام خود را از توئیتر حذف کرد ؟

رئیس جمهور آمریکا در اقدامی تازه در حالی که از افراد حاضر در یک تجمع ویژه سفید پوستان در فلوریدا تشکر کرده و فیلمی از آن را بازتوییت کرده بود، لحظاتی بعد توییت خود را حذف کرد.

آنچه دیگران می خوانند:

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا غروب یکشنبه به وقت تهران یک فیلم با محتوای نژاد پرستانه را پس از انتشار در حساب توییتری خود حذف کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» در این فیلم یک مرد حاضر در تجمع نژاد پرستانه در «فلوریدا» در حالی که شعاری مبنی بر «سفید پوستان قدرتمند» را سر می‌داد، مشاهده می‌شود. این شعار ویژه نژاد پرستان سفید پوست آمریکاست. در این فیلم معترضان به این مرد به وی القابی، چون «نازی» و «نژاد پرست» دادند.

بعد ازباز توییت این فیلم ازسوی ترامپ، وی لحظاتی بعد آن‌را حساب خود حذف کرد. سخنگوی کاخ سفید در توضیح این ماجرا مدعی شده که ترامپ شعارنژاد پرستانه این مرد را نشنیده بود. ترامپ پیشتر حاضران در این تجمع را به عنوان «افرادی بزرگ» ستوده بود.

جنجال جدید ترامپ|چرا ترامپ پیام خود را از توئیتر حذف کرد ؟

شهر‌های آمریکا مدتی است که به صحنه اعتراض‌ها علیه نژادپرستی مفرط در این کشور مبدل شده است. جرقه نخست این اعتراض‌ها پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی از سوی ماموران پلیس شهر «میناپولیس» زده شد و شهر‌های مختلف این کشور و حتی جهان به صحنه اعتراضات مردمی مبدل شد.

در تازه‌ترین اعتراضات مردمی به نژادپرستی صد‌ها آلمانی روز شنبه در تظاهرات ضد نژادپرستی، با ادای احترام به سیاه‌پوست کشته شده توسط پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس، خواستار احترام به انسانیت و برابری نژاد‌ها شدند.

منبع خبر: سایت رکنا

ویژه

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه