کدخبر: 28696

اظهارنظر عجیب و غیرمنتظره ترامپ مردم آمریکا را شوکه کرد

رییس جمهور آمریکا برای معترضان آمریکایی خط و نشان جدی کشید و تاکید اگر آن ها می توانند شهر را پاکسازی کنند و گرنه ما انتخاب دیگری خواهیم داشت.

آنچه دیگران می خوانند:

دونالد ترامپ در اقدامی عجیب و غیرمنتظره تاکید کرد تا زمانیکه اعتراضات در پورتلند کاهش پیدا نکند و اوضاع به شرایط عادی بازنگردد از این منطقه خارج نخواهد شد.

وی افزود: اگر آنها به سرعت امنیت آنجا را تامین نکنند، ما مجبوریم که آنجا را پاکسازی کنیم. ما آماده انجام این کار هستیم. آنها معترض نیستند بلکه هرج و مرج طلبند.

ما تعداد زیادی را بازداشت کردیم

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ما تعداد زیادی از آنها را بازداشت کردیم. اگر آنها می‌توانند شهر را پاکسازی کنند وگرنه ما انتخاب دیگری نداریم.

اعتراض به نابرابری و تبعیض نژادی از ششم خرداد ماه در پی قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا در شهرهای مختلف آمریکا ادامه دارد. این وضعیت در پورتلند به درگیری شدید میان گارد ملی آمریکا و معترضان کشیده شده است که به دستور ترامپ به آن شهر اعزام شده‌اند.

دونالد ترامپ

ترامپ: هریس انتخاب خوبی است

ترامپ همچنین درباره احتمال انتخاب کاملا هریس به عنوان همراه انتخاباتی جو بایدن که در صورت پیروزی معاون اول رئیس جمهوری خواهد شد هم گفت: او انتخاب خوبی است.

وی همچنین درباره چرایی صحبت نکردن با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه درباره گزارش مربوط به کشتن سربازان آمریکایی گفت: کالین پاول می‌گوید این درست نیست با اینکه من طرفدار سرسخت پاول نیستم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: اگر گزارش‌های مربوط به تامین بودجه طالبان از سوی روسیه برای کشتن سربازان آمریکایی درست بود، من به شدت عصبانی می‌شدم.

ترامپ ادامه داد: هیچ کسی حتی متحدان ما به اندازه من نسبت به روسیه و چین یا هر کسی دیگر سخت‌گیر نبوده است.

وی درباره وضعیت رابرت او برایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید که به کووید-۱۹ مبتلا شده است هم گفت: امیدوارم خوب باشد. به تازگی او را ندیده‌ام. او کارش را بسیار بسیار خوب انجام می‌دهد.

ویژه

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه