کدخبر: 28763

درخواست ترامپ برای تعویق انتخابات 2020 با دلیلی واهی + جزییات

دونالد ترامپ که این روزها به واسطه عملکردش در برابر کرونا بسیار در کشور آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته خواستار تعویق انتخابات 2020 شد.

آنچه دیگران می خوانند:

ترامپ در حالی که بر اساس نظرسنجی ها از رقیب دموکرات خود جو بایدن عقب افتاده است، درخواست داده تا برای جلوگیری از وقوع تقلب انتخابات ریاست جمهوری کشور آمریکا عقب بیفتد.

به گزارش بی‌بی‌سی، ترامپ مدت‌هاست که به رای‌گیری پستی اعتراض می‌کند و چنین رای‌گیری را مستعد تقلب می‌داند، هر چند که شواهد کمی برای ادعاهای او وجود دارد.

او خواسته است برگزاری انتخابات تا زمانی که مردم بتوانند "به درستی، با امنیت و ایمنی" رای دهند، به تعویق بیفتد.

دونالد ترامپ

ایالت‌های آمریکا به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و به دلیل نگرانی‌ها نسبت به سلامت عموم، در صدند تا رای‌گیری پستی را آسان‌تر کنند.

ترامپ در توییتی گفته است: "رای‌گیری از طریق پست، انتخابات ماه نوامبر را به نادرست‌ترین و جعلی‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا که شرمساری بزرگی برای این کشور است، بدل خواهد کرد."

در اوایل ماه جاری شش ایالت کالیفرنیا، یوتا، هاوایی، کلرادو، اورگان و واشنگتن اعلام کردند که قصد دارند انتخابات نوامبر را از طریق برگه‌های پستی برگزار کنند.

رای گیری پستی به چه ترتیب است؟

این ایالت‌ها برگه‌های رای‌گیری را از طریق پست به تمامی شهروندان واجد شرایط ارسال خواهند کرد که در روز انتخابات باید این برگه برگردانده شود. هر چند که امکان رای دادن حضوری هم تحت شرایطی محدود در این ایالت‌ها وجود خواهد داشت.

حدود نیمی از ایالت‌ها به رای دهندگان اجازه می‌دهند تا در صورت درخواست از طریق پست رای بدهند.

منتقدان رای‌گیری پستی معتقدند که در این نوع رای‌گیری این احتمال وجود دارد که واجدان بیشتر از یک بار رای دهند.

ویژه

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه