کدخبر: 28866

برنامه ام شو متوقف شد/ اکبر عبدی کار دست مجید صالحی داد؟

خبر های ضد و نقیض درباره توقف برنامه امشو با اجرای مجید صالحی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است.

آنچه دیگران می خوانند:

 خبر توقف برنامه اینترنتی مجید صالحی توسط یه صفحه در اینستاکرام تایید شده است.

برنامه اینترنتی مجید صالحی متوقف شد

اکبر عبدی که معمولاً گفت‌وگوهای پرحاشیه‌ای دارد، به عنوان مهمان در برنامه اینترنتی «ام شو» که به صورت زنده پخش می‌شود، حضور یافت و طبق معمول مصاحبه پرسروصدایی داشت. بریده ویدئوهایی از بخش‌های مختلف این گفت‌وگو در فضای مجازی منتشر شده و مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. یکی از بخش‌های صحبت‌های این بازیگر که بسیار دیده شده، کنایه او به محمدرضا شریفی‌نیاست.

برنامه اینترنتی مجید صالحی متوقف شد

بعد از انتشار گسترده این بریده ویدئو، مجید صالحی با انتشار پستی در اینستاگرامش، از همکاری با محمدرضا شریفی‌نیا یاد و از او تمجید کرد. او در پایان به دوستی اکبر عبدی و محمدرضا شریفی‌نیا و شوخی‌های همیشگی آن‌ها اشاره کرد. سابقه مصاحبه‌های اکبر عبدی در برنامه‌های مختلف، می‌گوید کنایه او به شریفی‌نیا اتفاق تازه‌ای نبوده است. هر چند برخی معتقدند بیان این شوخی‌ها از یک رسانه پخش زنده کار درستی نبود.

برنامه اینترنتی مجید صالحی متوقف شد

مصاحبه پرحاشیه اکبر عبدی در «ام شو»

ماجرا از آنجا شروع شد که در بخشی از برنامه «ام شو» تصویر محمدرضا شریفی‌نیا نمایش داده شد و اکبر عبدی و امیر نوری درباره او صحبت‌هایی را مطرح کردند. نوری از شایعه‌هایی که درباره او شنیده می‌شود صحبت کرد و گفت اینکه می‌گویند او باند است درست نیست. اکبر عبدی هم ضمن تأیید صحبت امیر نوری با تعجب پرسید: «این با خانما دوسته، بانده؟!» او در ادامه با کنایه گفت که شخصیت مهربانی دارد و آدم زرنگی است!

برنامه اینترنتی مجید صالحی متوقف شد

چگونگی شکل گیری برنامه امشو

در ایام شیوع کرونا و افزایش چشمگیر اوقات فراغت مردم که به شکل تمرکزشان بر فضای مجازی خودش را نشان می‌دهد، مجید صالحی به فکر پیوند زدن شو‌های تلویزیونی با فضای مجازی افتاده و برنامه اینترنتی «ام‌شو» را به طور زنده از طریق اینستاگرام پخش می‌کند. «ام‌شو» با وجود نقاط ضعفی که دارد، از جهاتی در فضای رسانه‌ای، یک پروژه مهم و پیشرو محسوب می‌شود که ممکن است آینده برنامه‌سازی در ایران را یک گام به پیش ببرد.

استفاده از محبوبیت ستاره اینستاگرامی

مجید صالحی برای سرحال نگه داشتن برنامه‌اش از دو عنصر مجازی دیگر هم بهره می‌برد که هر دو در فضای اینستاگرام به شدت پرمخاطب هستند. جواد خواجوی، کمدین مشهور اینستاگرامی که با لهجه مشهدی به شدت بین مردم دیده شد، در سه قسمت ابتدایی «ام‌شو» صرفا به صداگذاری و دوبله طنز ویدئو‌ها می‌پرداخت؛ اما از قسمت چهارم رسما، به عنوان یکی از ستون‌های اجرایی برنامه، جلوی دوربین آمده و سعی می‌کند بار کمدی را در این برنامه بالا ببرد. به‌علاوه، مجید صالحی توانسته انحصار پخش سریال جدید ایرج ملکی، با نام «مزاحمت ۲»، را هم در برنامه‌اش داشته باشد که پخش قسمت‌های کوتاه آن باعث بیشتر دیده شدن برنامه و افزایش جو کمدی می‌شود. به همین ترتیب، صالحی مابقی برنامه خود را هم روی اینستاگرام و فضای مجازی بنا کرده و علاوه بر آیتم‌ها و بازی‌هایی که عموم آن‌ها به نوعی ریشه در اینستاگرام دارند، حتی قرعه‌کشی برنامه هم با اسکرین‌شات گرفتن از صفحه کامنت‌های برنامه و برنده اعلام شدن صاحب آخرین کامنت، انجام می‌شود.

ضعف مهم برنامه امشو

 

شاید یکی از ضعف‌های «ام‌شو» در قسمت‌های ابتدایی، بی‌تجربگی مجید صالحی در اجرا بود که بالأخص در نخستین پلان برنامه به شدت پراسترس و نامسلط ظاهر شد. حالا صالحی قسمت به قسمت در اجرا بهتر می‎شود و نشان می‌دهد که کاملا بر اوضاع مسلط شده است. در حالی که بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی هم خطر پخش زنده را نمی‌پذیرند، «ام‌شو» در اینستاگرام به صورت لایو پخش می‌شود و صالحی تا کنون به خوبی از پس کنترل میهمان‌ها و مدیریت شوخی‌های برنامه‌اش برآمده است. دعوت از میهمان‌ها هم از دیگر نکاتی است که در «ام‌شو» قابلیت پیشرفت دارد و مجید صالحی پس از تثبیت شدن برنامه‌اش، می‌تواند کم‌کم به دعوت کردن میهمان‌های جذاب‌تر فکر کند. بالطبع مردم از برنامه‌ای با این شکل و شمایل انتظار ندارند که پای صحبت همان میهمان‌هایی بنشینند که بار‌ها در تلویزیون دیده شده‌اند و از «ام‌شو» توقع دارند که هرطور شده میهمانان تازه‌تری را به استودیو بکشاند.

 

برنامه تازه مجید صالحی، با توجه به پخش زنده و نسبتا بی‌تجربه بودن تیم سازنده‌اش در تولید برنامه‌های این‌چنینی، طبیعتا پر از مشکلات و معایب فنی و هنری است؛ با این حال، «ام‌شو» یک نمونه خوب در فضای مجازی از هدایت فضای مجازی در ایران محسوب می‌شود. در روزگاری که بخشی از محتوای اینستاگرام عملا به ولنگاری افتاده و گروهی از جوانان وقت خود را به تماشای مبتذل‌ترین گونه‌های محتوا سپری می‌کنند، «ام‌شو» می‌تواند به شکل رایگان در این شبکه اجتماعی پخش شود و خودش حد و حدود خودش و مردم را نگه دارد.

«ام‌شو»، اگرچه تا حدودی به بازی اسپانسرینگ و مظاهر رایج زندگی جوانانه در اینستاگرام تن می‌دهد، اما می‌تواند راه تلویزیون خصوصی را هموار کند تا عرصه کار برای برنامه‌سازی آبرومند و به دور از نگاه فرمایشی در حوزه‌های مختلف باز شود.

 

ویژه

ارسال نظر:

پربازدیدترین
روی خط رسانه