کدخبر: 30449

سیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفته

به تازگی تصویری از سیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت منتشر شده است که به همراه فرزندش در حال عزاداری برای سالار شهیدان است. در این تصویر میثم مطیعی نیز دیده می شود.

آنچه دیگران می خوانند:

تصویری از سیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت به تازگی منتشر شده است که مورد توجه مخاطبان این مسابقه تلویزیونی قرار گرفته است. سیدبشیر حسینی به عنوان کارشناس ارتباطات در این برنامه حضور پیدا کرده است. سیدبشیر حسینی به خاطر اظهارنظرهای عجیب و غریبش معروف شده است.

سیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفته

بیوگرافی سیدبشیر حسینی

سید بشیر حسینی ارتباط شناس و مدیر گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهارم سیما می‌باشد. البته او تحصیلات حوزه ای هم دارد اما بـه سطح 2 ختم می شود، آقای حسینی در ابتدای پخش مسابقه عصر جدید داور نچسب خطاب شد، البته این قضاوتی زودهنگام بود چراکه هنوز کسی نمیدانست پزشک حسینی چـه دنیایی از اطلاعات و دانش را در خود دارد.

نسبت بـه باقی داوران عصر جدید شهرت کمتری داشت، عامرانه تر بگوییم: 90 درصد مخاطبان وی را نمی شناختند و این قضیه باعث شد تا قضاوت ها از همان ابتدا شروع شود و خیلی ها وی را مورد نقد قرار دادند. او سلبریتی نیست اما تیز بین اسـت و قدرت استدلال بالایی دارد، درباره هر شرکت کننده ای عاقلانه ترین تصمیم را میگیرد و با قانع کننده ترین پاسخ را می دهد.

نظر بشیر حسینی درباره عصر جدید

مـا ٧نفر رو داوری می کنیم و ٧٠میلیون نفر مـا رو! امیدوارم لذت ببرید، تأمل بکنید و تعامل بکنیم. عصرجدید، مسابقه ‌حرفه‌ای‌هاست. استعدادهای تازه و تازه‌کار باید اول با پشتکار، ابتکار و نمونه‌کار حرفه‌ای بشن و بعدش قدم روی چشم‌هامون بذارن. مـا بـه ‌قابلیت رقابت استعداد ایرانی در سطح جهانی اعتقاد و اعتماد داریم و سطح توقعاتمون رو پایین نمیاریم.

سیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفتهسیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفته

در نگاه اول سید بشیر با بقیه داوران جور نیست، انگار یک داور اضافی اسـت کـه باید وجود داشته باشد. در مقابل بقیه داوران نچسب تر برخورد میکند و چهره آشنایی هم ندارد! او در عصر جدید چـه می‌کند؟ چرا پزشک حسینی جایی نشسته کـه در نگاه اول اصلا با آن جایگاه جور نیست؟ وقتی یک نفر برای اجرا روی صحنه میرود دوربین واکنش داوران را نشان می دهد و او بازهم با بقیه فرق دارد!سیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفته

اینستاگرام بشیر حسینی

او کاغذهایی دارد، بادقت میبیند و هر چند وقت یک‌بار، یادداشتی می‌نویسد. او تماشاگر نیست! او در حال استدلال و تعیین کیفیت اجرا و استعداد اسـت. وقتی می‌گوید از اجرای شـما خوشم نیامد، نظر شخصی و درونی اش نیست. سریعا با منطق و دلیل می‌گوید کـه چرا این اجرا در سطح پایین قرار داشت، اینقدر بکار خود تسلط دارد کـه وقتی شروع بـه حرف زدن میکند باقی داورها کم رنگتر دیده می‌شوند.

سیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفتهسیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفته

او درباره این عکس اینستاگرامی نوشته: بـه درد بخوریم داور: عجیب‌وغریب بودو حیرت انگیز… ولی راستش نمی‌دونم این مهارت کجا قابل استفاده اسـت؟! میشه یکی از کاربردهاشو بگی…؟ استعدادی کـه بـه یک مهارت تبدیل شده باید از یک احساس نیاز شکل گرفته باشد و هدف معقولی داشته باشد.

این هدف میتواند حل مسئله، گشودن یک گره یا انتقال یک معنا باشد. مهم آن اسـت کـه آن هدف بـه یک کاربرد برای آن مهارت یا استعداد خاص تبدیل شود. اگر شرکت کننده برای اجرای مهارت و استعدادش مقصود مشخصی را درنظر نداشته باشد، معیار غایت‌مندی و سودمندی را نادیده گرفته اسـت.

رویکرد سیدبشیر حسینی

ازآن سو هم وقتی یک استعداد را باکیفیت می‌بیند دلیل آنرا هم می‌گوید. دختری 19 ساله برای اجرا آمد، او در آن واحد بجای چند شخصیت حرف می زد و دوبله می‌کرد. دکتر بشیر این اجرا را تایید کرد و گفت: مـا قرار اسـت دراین برنامه استعداد یابی کنیم و این دختر جوان ۱۹ساله با توجه بـه شرایط سنی و توانایی هایی کـه دارد، بی شک در باشگاه مهارت شکوفا خواهد شد.

سید بشیر حسینی و عصر جدید

دکتر بشیر حالا پر رنگ ترین داور عصر جدید شده اسـت، او دیگر نچسب نیست بلکه جذاب اسـت و بـه ساده‌ترین زبان و با صدایی رسا استدلال خودرا بیان می‌کند. او هنوز هم با بقیه جور نیست! او فرق دارد و تفاوت او این اسـت: داوری کـه آمده تا داوری کند، نه این‌کـه تماشا کند و از روی سلیقه نظر بدهد. او سلبریتی نیست اما تنها کسی اسـت کـه بادقت می‌بیند و بهترین را انتخاب می‌کند و کیفیت مسابقه را بالاتر میبرد.

سیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفتهسیدبشیر حسینی، داور عصر جدید در هیئت + عکس لورفته

او درباره این عکس اینستاگرامی نوشته:در مسابقه‌های استعدادیابی، اجرای هر شرکت کننده را می توان بـه مجموعه اجزا و عناصری کـه‌کنار هم قرار گرفته‌اند تجزیه کرد. مثلاً اجرای یک خواننده میتواند شامل این اجزا باشد: شعر + جنس صدا + ملودی + حرکت بدن + نوع پوشش و…

مجموعه این اجزا درکنار هم فرم یا ساختار اثر را شکل میدهد. بـه هر میزان کـه این نشانه‌های ساختاری باهم تناسب بیشتر داشته باشند و هر جزء کار در خدمت کل اثر قرار بگیرد، “وحدت شکلی” چشمگیرتری در اثر ملاحظه میشود. ‌چیزی کـه می توان آنرا تحت عنوان معیار یکپارچگی یا انسجام اثر برشمرد.

بشیر حسینی و فضای مجازی

اگر بر رسانه‌ ها امیر نشویم، زیردستشان اسیر میشویم. با فیلترینگ اینستاگرام دو ‌قشر از این شبکه میروند، نخست مذهبی‌ها کـه دیدن سایت فیلتر شده را حرام می دانند و دوم جامعه سنتی. فیلترینگ تلگرام بزرگ ترین ‌خدمت رابه ضد انقلاب کرد و انها را دراین پیام‌ رسان با مردم تنها گذاشت. «پزشک حسینی بـه کامنت های اینستاگرامی پاسخ میدهند».

ارسال نظر: