کدخبر: 30541

چهره پریشان عمو پورنگ بر سر مزار پدرش + عکس

داریوش فرضیایی مجری و برنامه های کودک و نوجوان تلویزیون است که بیشتر او را به نام عمو پورنگ می شناسند. عمو پورنگ با انتشار تصویری از مزار پدرش از دلتنگی خود برای پدرش گفت.

آنچه دیگران می خوانند:

داریوش فرضیایی متولد اول مرداد ۱۳۵۲ در تهران است. مادر عمو پورنگ گیلانی است و پدرش اصالت آذری دارد.

عکسی که داریوش فرضیایی از مزار پدرش در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.

چهره پریشان عمو پورنگ بر سر مزار پدرش + عکس

داریوش فرضیایی در کدام محله تهران به دنیا آمد؟

داریوش فرضیایی متولد 1 مرداد 1352 در جوادیه تهران مجری و برنامه ساز است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته گرافیک می باشد که با مجری گری برنامه کودک با نام هنری عمو پورنگ به شهرت رسید و حالا برنامه سازی هم می کند.

چهره پریشان عمو پورنگ بر سر مزار پدرش + عکس

ماجرای اخراج عمو پورنگ توسط منوچهر نوذری 

زمانی که مرحوم منوچهر نوذری از من تست گرفت به من گفت تو نمی توانی در کارت موفق شوی و مرا از اتاق خود بیرون کرد.

چهره پریشان عمو پورنگ بر سر مزار پدرش + عکس

اما من همان زمان برگشتم و گفتم که حرفی برای گفتن در کار خود دارم و گذشت تا اینکه 10 سال بعد مرا برای برنامه صندلی داغ دعوت کرد.

من آخرین مهمان او در این برنامه بودم که آنجا گفت که کار مرا دوست دارد.

آغاز فعالیت عمو پورنگ در تلویزیون

فرضیایی از سال ۱۳۷۳ و در ۲۱ سالگی وارد صدا و سیما شد و فعالیت خود را با گزارشگری رادیو آغاز کرد. پس از آن در برنامه عصر جمعه با رادیو در تیپ‌های مختلفی ظاهر شد که شاخص‌ترین آنها «گل پسر» و «ننه بلقیس» بود. با برنامه او «ما و شما» که به کارتون‌های درخواستی بچه‌ها اختصاص داشت وارد دنیای تصویر و تلویزیون شد.

چهره پریشان عمو پورنگ بر سر مزار پدرش + عکس

سال ۷۸ با مجموعه «تورنگ و پورنگ» بین بچه‌ها چهره شد و پس از آن در ماه رمضان سال ۱۳۸۱ با اجرای برنامه کودک و نوجوان و اسم مستعار هنری «عمو پورنگ» بین مخاطبان کودک و بزرگسال محبوبیت یافت. از دیگر کارهای فرضیایی می‌توان به «شبکه بی‌طرف»، «یکی و تکی»، «باز باران با طراوت» و… اشاره کرد. وی به همراه امیرمحمد در برنامه‌ای که صداوسیما با همکاری اداره راهنمایی و رانندگی تدارک دیده بود (همیار پلیس) به عنوان مجری و بازیگر ایفای نقش کرده‌است. این دو باز با هم در برنامه‌های دیگری چون «بوستان دوستان پورنگ» و «هزار و شصت و شونزده» و «کتابخانه عمو پورنگ» همکاری خود را ادامه دادند. در این چند برنامه اخیر او با افرادی چون امیرمحمد متقیان (نقش‌های امیرمحمد، گلدون خان، آقا نگهدار و آقا ممنون)، محمدرضا خوارزمی (نقش‌های جوجه و دوددو)، امیر سهیلی (نقش سلطان و بلبل خان و لب و دهن) و ابراهیم شفیعی (نقش پهلوان پنبه و نفس بابا و ایاز) و همکار بوده‌است.

چهره پریشان عمو پورنگ بر سر مزار پدرش + عکس

برنامه‌های تلویزیونی عمو پورنگ 

ما و شما (۱۳۷۴)/ تورنگ و پورنگ (۱۳۷۸)/ کودک و نوجوان (۱۳۸۱)/ ویژه ماه رمضان (۱۳۸۱)/ شبکه بی‌طرف (۱۳۸۳)/ یکی و تکی (۱۳۸۴)/ باز باران با طراوت (۱۳۸۵)/ شبکه کودک شبکه کوچک (۱۳۸۷)/ فوق برنامه عمو پورنگ (۱۳۸۸)/ بوستان دوستان پورنگ (۱۳۸۹)/ عبور موقت (۱۳۹۰)/ هزار و شصت و شونزده (۱۳۹۱)/ کتابخانه عمو پورنگ (۱۳۹۳–۱۳۹۲)/ عیدانه ۹۴ عمو پورنگ (۱۳۹۴)/ محله گل و بلبل (۱۳۹۸-۱۳۹۴)/ عیدانه ۹۵ عمو پورنگ (۱۳۹۵)/ بالشها (۱۳۹۷)/ عیدانه ۹۹ عموپورنگ (۱۳۹۹)
بچه محل (۱۳۹۹)

چهره پریشان عمو پورنگ بر سر مزار پدرش + عکس

ارسال نظر: