کدخبر: 30672

جذابیت کتایون ریاحی در 60 سالگی با آرایش غلیظ + عکس

به تازگی تصویری از جذابیت کتایون ریاحی در 60 سالگی با آرایش غلیظ منتشر شده است که تمامی علاقه مندان را از زیبایی چهره این بازیگر زن پیشکسوت حیرت زده کرده است.

آنچه دیگران می خوانند:

جذابیت کتایون ریاحی در 60 سالگی با آرایش غلیظ عنوان تصویری جذاب از وی است که در آستانه 60 سالگی منتشر شده است. کتایون ریاحی سال هاست از بازیگری کناره گیری کرده است.

تصویری دیده نشده از کتایون ریاحی در آغوش مادرش + عکس

بیوگرافی کتایون ریاحی

کتایون ریاحی متولد10 دی 1340، تهران بازیگر سینما و تلویزیون است. کتایون ریاحی کارشناس ادبیات و انسان شناسی است. او خواهر علیرضا ریاحی از دیگر بازیگران سینما در ایران است.

پدر و مادر وی شیرازی -گیلانی تبار هستند. پدر وی اردشیر ریاحی پزشک ارتوپد در بیمارستان چمران شیراز و مادرش گیتی ریاحی و همسرش نیز یکی از سهام داران اصلی شرکت اویل ورد آمریکا است.

تصویری دیده نشده از کتایون ریاحی در آغوش مادرش + عکس

حضور کتایون ریاحی در سینما

ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم «خبرچین» به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم «پاییزان» انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه «پدرسالار» توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه های «روزهای زندگی» و به ویژه مجموعهٔ تلویزیونی «پس از باران» از او چهره ای شناخته شده ساخت. بازی ریاحی در مجموعه های «پس از باران» و «شب دهم» نیز چشمگیر بود.

شهرت کتایون ریاحی

او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در «شام آخر» مهم ترین بازی دوران بازیگری خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم نامزد جایزهٔ بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد. «این زن حرف نمی زند» دیگر فیلمی بود که توانایی های کتایون ریاحی را نشان داد. ریاحی برای بازی در این فیلم هم نامزد جایزهٔ از هفتمین جشن خانه سینما شد.

آخرین تجربه بازیگری کتایون ریاحی

آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود. کتایون ریاحی در خرداد 1388 طی یاداشتی به سایت سیمافیلم، کناره گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد.

ارسال نظر: