کدخبر: 30893

شباهت باورنکردنی دختر جمشید هاشم پور به پدرش + عکس

تصویری از شباهت باورنکردنی دختر جمشید هاشم پور به پدرش در شبکه اجتماعی پخش شده است. جمشید هاشم پور با فیلم های اکشن سینمای ایران به شهرت رسید و در قلب مردم محبوب شد.

آنچه دیگران می خوانند:

شباهت باورنکردنی دختر جمشید هاشم پور به پدرش در فضای مجازی حسابی سوژه شد.

شباهت باورنکردنی دختر جمشید هاشم پور به پدرش + عکس

جمشید هاشم پور سوپراستار فیلم های دهه ۶۰ و ۷۰ بود. این بازیگر قدیمی در فیلم های ماندگار و به یادماندنی بازی کرده است که هنوز مردم او را به اسم نقش هایش می شناسند. امروز در پرشین وی می خواهیم عکسی از دختر جمشید هاشم پور را برای شما قرار دهیم.

بیوگرافی جمشید هاشم پور

جمشید هاشم‌پور در سال ۱۳۲۳ در تهران به دنیا آمد و تحصیلات خود را تا دیپلم ریاضی ادامه داد. او در جوانی در ورزشهای رزمی چون ووشو فعالیت می‌کرد وی اولین فیلم سینمایی خود را با معرفی یکی از دوستانش به ساموئل خاچیکیان، کارگردان ایرانیِ ارمنی‌تبار، در سال ۱۳۴۷ و با بازی در نقش کوتاهی در فیلم جهنم سفید آغاز کرد.

شباهت باورنکردنی دختر جمشید هاشم پور به پدرش + عکس

فعالیت هنری جمشید هاشم پور

در سال ۱۳۶۱ به دعوت مسعود کیمیایی برای بازی در فیلم خط قرمز دوباره به سینما بازگشت. بازی او در نقش «زینال بندری» در فیلم تاراج ساختهٔ ایرج قادری بود که جمشید هاشم‌پور (آریا) را با سرِ تراشیده میان مردم مطرح کرد؛ تا جایی که تیپ قهرمان سرتراشیده تا سال‌ها مخاطبان بسیاری را روانهٔ سینماها می‌کرد.

شباهت باورنکردنی دختر جمشید هاشم پور به پدرش + عکس

هاشم‌پور پس از دریافت دیپلم افتخار از هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۷) برای بازی در فیلم هیوا (رسول ملاقلی‌پور) گزیده‌کار شد و سعی کرد در فیلم‌های خوب و متفاوت بازی کند. بازی بسیار خوب او در فیلم‌های آواز قو (سعید اسدی، ۱۳۷۹)، سفر به فردا (محمدحسین حقیقی، ۱۳۸۰)، قارچ سمی (رسول ملاقلی‌پور، ۱۳۸۰)، واکنش پنجم (تهمینه میلانی، ۱۳۸۱) نشان از رویکرد سخت‌گیرانهٔ هاشم‌پور دارد. او در این سال‌ها یک بازی تحسین‌برانگیز در فیلم مسافر ری (داود میر باقری، ۱۳۷۹) از خود به نمایش گذاشت.

شباهت باورنکردنی دختر جمشید هاشم پور به پدرش + عکس

افتخارات جمشید هاشم پور

جمشید هاشم‌پور در سال ۱۳۸۲ دو فیلم بر پرده سینماهای تهران داشت: واکنش پنجم و سفر به فردا. بازی خوب او در فیلم «سفر به فردا» که نامزدی بیستمین دوره جشنواره فیلم فجر را برایش به ارمغان آورد به دلیل اکران نامناسب و نوع فیلم آنچنان که باید دیده نشد. نقش کوتاه او در فیلم کیفر بسیار گیرا و تأثیرگذار بود به گونه‌ای که برای تیزر تبلیغاتی عکس این بازیگر بر پرده‌های تبلیغات بود. هاشم‌پور در سال ۱۳۸۶ از پس نقش سنگینی در فیلم استشهادی برای خدا به‌خوبی برآمد و نامزد دریافت سیمرغ بلورین از جشنوارهٔ فجر شد.

ارسال نظر: