کدخبر: 31033

تغییر جنسیت محمدرضا فروتن - از سیر تا پیاز + عکس

محمدرضا فروتن: که من علیه ژنم انقلاب ها کردم درون معرکه ی نطفه ام چه ها کردم.

آنچه دیگران می خوانند:

خبری مبنی بر تغییر جنسیت محمدرضا فروتن در شب گذشته فضای مجازی را پر کرد. سپس هم اخباری درباره ظاهر و اسم جدید محمدرضا فروتن بعد از تغییر جنسیتش منتشر شد. برخی فعالان رسانه ای مدعی تغییر جنسیت محمدرضا فروتن شده اند.ادعای تغییر جنسیت محمدرضا فروتن در شبکه های اجتماعی بازتاب فراوانی یافته است بنابر ادعای برخی کاربران در توییتر، عمل تغییر جنسیت فروتن، دو ماه پیش در آلمان اتفاق افتاده است. این اخبار درحالی منتشر شده که هیچ منبع مستقل یا نزدیک به فروتن این خبر را تایید یا تکذیب نکرده اند.

محمدرضا فروتن در قسمتی از شعر خود که در ادامه میخوانید می گوید:

که من علیه ژنم انقلاب ها کردم درون معرکه ی نطفه ام چه ها کردم.

خبر مرتبط: واکنش وکیل محمدرضا فروتن به خبر تغییر جنسیت

تغییر جنسیت محمدرضا فروتن - از سیر تا پیاز + عکس

محمدرضا فروتن بازیگر سینماست که در آثار کارگردانان معروف و بزرگی چون مسعود کیمیایی، رخشان بنی اعتماد، کیومرث پور احمد و... بازی کرده است. فروتن چندین بار از جشنواره‌های مختلف ایرانی موفق به دریافت جایزهٔ بهترین بازیگر مرد شده است.

تکذیب توسط وکیل

وکیل رسمی محمدرضا فروتن با انتشار استوری زیر به شایعات خاتمه داد .

تغییر جنسیت محمدرضا فروتن - از سیر تا پیاز + عکس

تکذیب اینستاگرامی خبر تغییر جنسیت محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن در صفحه رسمی اینستاگرام خود با انتشار یک پست این خبر را تکذیب کرده است. برای مشاهده این خبر بر روی لینک اینستاگرام محمدرضا فروتن کلیک کنید.

تکذیب خبر تغییر جنسیت محمد رضا گلزار

آلبوم ژنتیک محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن انتشار آلبوم خود را با این نوشته شروع می کند.

تقدیم به کسانی که علیه ژن خود انقلاب کرده اند.

متن شعر و این اثر محمدرضا فروتن را در ادامه می‌بینید:

به گله ای که درونم مرا چرا میکرد به بچه گرگ غزلهای وحشی در بند

نخاع و گردن و انبوه استخوانهایم به حبس تا به ابد در اوین گه نایم

به نوجوانی چرک و آنارشی خواندن به یک هزاره به پای عقیده ای ماندن

به بسته بندی تو در دو متر تترون زرد به جیغ تلخ کش و میت و ادامه ی درد

به لرزش عضلانی بعد استفراغ به چرک کردن شعرم میان نوستالژی

به قتل خواهرکان غریب ناتنیم به شاهنامه بی وزن تن تن تن تنیم

به خس خس لزج آب و خون ششهایم به سنت رفقای رفیق کشهایم

به معده ام که سراسر اسید میسازد به قلب سالم و پمپاژهای یک تا صد

به لثه ها و تکاتک ردیف دندانم قسم قسم به خویش که با استناد میدانم

که من علیه ژنم انقلابها کردم درون معرکه ی نطفه ام چه ها کردم

که صدهزار صفت عقل کج سمت ژنم چقدر جنگیدم شعر را رها کردم

چقدر سرباز خوب و منصفی بودم که زنده ماندم و بر خویش اتکا کردم

که جبر تلخ ژنتیک شبیه شوخی شد که آرکی تایپ خودم را خودم بنا کردم

به بیست و یک گرم از هیچ معتقد گشتم به بیست و یک گرم از هیچ اکتفا کردم

مهندسی دقیق بنای فونداسیون و احتمال شکستی به درصد میلیون

به درصد میلیون من شکست میخوردم اگر که شک به قضایای جبر میبردم

چقدر سرباز خوب و منصفی بودم که زنده ماندم و بر خویش اتکا کردم

که جبر تلخ ژنتیک شبیه شوخی شد که آرکی تایپ خودم را خودم بنا کردم

 

برای گوش کردن به این شعر می توانید اینجا کلیک کنید.

شعر ژنتیک محمد رضا فروتن

بیوگرافی محمدرضا فروتن

اوایل دهه 70 به واسطه یکی از دوستانش که عکاس فیلم ها و سریال ها بود به بهرام کاظمی کارگردان که برای نقش کوتاهی در فیلمش به دنبال یک بازیگر تازه کار می گشت، معرفی شد، پس از اجرای نخستین پلان فیلم هدف سال 1373 و تشویق کاظمی، به کلاس های آزاد بازیگری رفت و زیر نظر حمید سمندریان آموزش دید.

بازی او در یکی از قسمت‌های سریال سرنخ (قسمت تماشاخانه) به قدری تأثیرگذار بود که چند دقیقه بعد از پخش از تلویزیون، پیشنهاد بازی در فیلمی به کارگردانی مسعود کیمیایی به او می‌شود.

محمدرضا فروتن بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است، که در آثار کارگردان‌های معروف و بزرگی چون مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، کیومرث پوراحمد و… بازی کرده‌است. فروتن چندین بار از جشنواره‌های مختلف ایرانی موفق به دریافت جایزهٔ بهترین بازیگر مرد شده‌است.

محمدرضا فروتن دانشجوی دکترای روان‌شناسی سلامت از دانشگاه آزاد است. بازی او در یکی از قسمت‌های سریال سرنخ (قسمت تماشاخانه) به قدری تأثیرگذار بود که چند دقیقه بعد از پخش از تلویزیون، پیشنهاد بازی در فیلمی به کارگردانی مسعود کیمیایی به او می‌شود.∗ فروتن با بازی در فیلم‌های مرسدس و اعتراض به شهرت رسید و سپس فیلم‌های قرمز، دو زن، متولد ماه مهر، زیر پوست شهر و شب یلدا، زن دوم او را به یک بازیگر مطرح در سینمای ایران تبدیل کردند. او برای بازی در قرمز از هفدهمین جشنواره فیلم فجر و برای بازی در شب یلدا از پنجمین جشن خانه سینما جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد. زوج هنری فروتن و هدیه تهرانی در فیلم قرمز پس از زوج خسرو شکیبایی و بیتا فرهی در هامون دومین زوج سینمایی تاریخ سینمای ایران بوده‌اند که برنده سیمرغ بلورین نقش اول مرد و زن سال شده‌اند. در سال ۱۳۷۷ دو فیلم پرفروش اول سال، فیلم‌های قرمز و دو زن با بازی فروتن بودند که هر دو فیلم در شمار آثار پرسروصدا و جریان‌ساز آن دهه بوده‌اند.

بعد از اکران مرسدس در سال ۱۳۷۶ تا پایان دهۀ ۷۰ و اوایل دهۀ ۸۰ او سوپراستاری سینمای ایران را نیز توأمان با مورد توجه بودن از سوی مردم و البته منتقدان تجربه کرد و یکی از موفق‌ترین بازیگر مرد اواخر این دهه، محمدرضا فروتن بود، که مجموعه‌ای از بهترین و مطرح‌ترین فیلم‌های آن سال‌ها را به عنوان جوان اول سینما خصوصاً در نقش‌های عاشق عصیانگر یا بازی سراسر ستایش‌شده‌اش در جاودان فیلم شب یلدا تجربه کرد.

فروتن توانسته در طی سال‌های اخیر مورد تشویق جشنواره‌ها و جوایز نیز قرار بگیرد و همچنان خودش را با وجود نزدیک شدن به سومین دهه فعالیتش در سینما به‌عنوان یکی از ستارگان مطرح سینمای ایران با کارنامه‌ای از بازی‌های خوب و قابل توجه که می‌تواند همچنان بدرخشد نگه داشته‌است. بنا به گفته خودش: «از اولین سال‌های فعالیتش تا به امروز همواره سعی کرده درست انتخاب کند، فیلم‌های گیشه‌ای بازی نکند و با انتخاب‌های خاص، سنجیده و حساب‌شده برای حرفه و کارش ارزش قائل شود.» او در سال ۱۳۹۰ در اولین سریال تلویزیونی خود به نام از یاد رفته سه نقش متفاوت را ایفا کرد. این سریال توانست بینندگان زیادی را به خود جلب کند.

تغییر جنسیت محمدرضا فروتن - از سیر تا پیاز + عکستغییر جنسیت محمدرضا فروتن - از سیر تا پیاز + عکس

ارسال نظر: