کدخبر: 31064

چهره شکسته آزیتا حاجیان همه را شوکه کرد + عکس دیده نشده

تصویری از چهره شکسته آزیتا حاجیان، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون را که به تازگی منتشر شده است، ببینید. او در این تصویر کناره ملیکا شریفی نیا، دخترش قرار دارد.

آنچه دیگران می خوانند:

تصویری از چهره شکسته آزیتا حاجیان در فضای مجازی کنار دخترش ملیکا شریفی نیا منتشر شده است. آزیتا حاجیان همسر سابق محمدرضا شریفی نیاست.

the-face-of-azita-hajian

 

بیوگرافی آزیتا حاجیان

آزیتا حاجیان متولد ۲۱ دی ماه سال ۱۳۳۶ در ملایر میباشد. آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا در سال ۱۳۵۸ با هم ازدواج کرد و آنها دارای دو دختر شدند که هر دوی آنها نیز بازیگر هستند: مهراوه شریفی نیا و ملیکا شریفی نیا.این زوج هنرمند مدتی است که از یکدیگر جدا شده اند.

چهره شکسته آزیتا حاجیان همه را شوکه کرد + عکس دیده نشده

فعالیت هنری آزیتا حاجیان

همسرم آقای هراتی در سال ۱۳۵۶ هم دانشگاهی من در دانشکده هنرهای دراماتیک بودند، ایشان طراح صحنه تئاتر هستند و در یکی از نمایش ها که من نقش ژاندارک را بر عهده داشتم به عنوان طراح صحنه در کنار گروه حضور داشتند. ایشان با یکی از دوستان خوب من که هم دانشگاهی ما بود ازدواج کردند و به خارج از کشور مهاجرت کردند، اما متاسفانه همسر ایشان بر اثر بیماری از دنیا رفتند و ایشان دوباره چند سال پیش به ایران بازگشتند. آقای هراتی علاوه بر اینکه رشته طراحی داخلی را در کانادا خوانده اند، فارغ التحصیل رشته معماری نیز هستند و به طور حرفه ای نقاشی می کنند.

چهره شکسته آزیتا حاجیان همه را شوکه کرد + عکس دیده نشده

تحصیلات آزیتا حاجیان

حاجیان لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیکِ دانشگاه هنر است. آغاز فعالیت هنری او از ۱۳۵۴ با نمایش «خورشید خانم آفتاب کن» بود. از دیگر نمایش های او می توان به «بهرام چوبینه»، «ژاندارک»، «نسل آواره»، «نمایش بی کلام»، «دایره گچی قفقازی» و … اشاره کرد.

چهره شکسته آزیتا حاجیان همه را شوکه کرد + عکس دیده نشده

شروع فعالیت در سینما

حاجیان فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۸ با فیلم دزد عروسک ها ساخته محمدرضا هنرمند آغاز کرد. او در این فیلم به همراه دخترش مهراوه به ایفای نقپ پرداخت.

چهره شکسته آزیتا حاجیان همه را شوکه کرد + عکس دیده نشده

مادر لیلا و بهرام قرار است با گرفتن وام مسکن و خریداری یک خانه بچه هایش را از دردسرهای صاحب خانه شان، خورخور، نجات دهد…. او در سال ۱۳۷۷ در هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در فیلم روبان قرمز برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش بین الملل شد.

ارسال نظر: