کدخبر: 31683

«هنرکارت» متعلق به کدام هنرمندان است؟

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: هنرکارت در مرحله اول به دارندگان درجه ۱ هنری تعلق می‌گیرد.

آنچه دیگران می خوانند:

محمود علی‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار، در رابطه با هنرکارت، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و گسترش دامنه فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر و لزوم عدالت در نحوه ارائه خدمات حمایتی به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان، برای هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر کارت شناسایی چندمنظوره با عنوان هنرکارت تدارک دیده شده است.

وی افزود: هنرکارت در مرحله اول به دارندگان درجه ۱ هنری تعلق می‌گیرد که ثبت‌نام آن از ۲۴ شهریور ماه آغاز شده و به مدت ده روز در سایت http://honar.cards//Home/signup ادامه دارد. این کارت در مرحله دوم در اختیار سایر اعضا نیز قرار خواهد گرفت.

این مسئول با بیان اینکه هنرکارت به‌عنوان شناسه هویت فرهنگی و هنری هنرمندان استان است، تصریح کرد: هنرکارت در شبکه شتاب بانکی عضویت داشته و هنرمندانی که این‌کارت را دریافت می‌کنند از همه حمایت‌های خدماتی نظیر وام، بیمه تامین اجتماهی، بیمه تکمیلی،  کمک مستمری و ‌غیره بهره‌مند خواهند شد.

علی‌محمدی ادامه داد: صندوق، متناسب با بودجه دریافتی خود کمک هزینه بیکاری ناشی از بیماری کرونا را نیز به هنرکارت هنرمندان واریز خواهد کرد. همچنین عقد قرارداد با برخی از فروشگاه‌ها و سینماهای استان و غیره برای دریافت تخفیف برای استفاده هنرمندان دارای کارت نیز از اقداماتی است که بعد از دریافت کارت همه هنرمندان صورت خواهد ‌گرفت.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در رابطه با اپلیکیشن پروانه نیز بیان کرد: بهترین راه برای کسب درآمد و عرضه آثار هنرمندان، اپلیکیشن پروانه است که هنرمندان می‌توانند بدون نگرانی از کپی کردن آثارشان، آثار خود را برای فروش عرضه کنند.

 

 

ارسال نظر: