کدخبر: 32642

پیشنهاد یک فیلم سینمایی خوب برای ورزشی دوستان

فیلم ورزشی خوب در سال‌های اخیر مثل دری گرانبها شده.

آنچه دیگران می خوانند:
 بیشتر فیلم‌ها به خاطر خاستگاه آمریکایی‌شان به رشته‌هایی مثل بیسبال و فوتبال آمریکایی می‌پردازند که شاید برای مخاطب ایرانی جذابیتی نداشته باشد اما در همین سال‌ها هم فیلم‌هایی بوده‌اند که بشود تماشایش را به ورزش‌دوستان توصیه کرد.  یکی از این فیلم‌ها بدون شک The Way Back یا «راه بازگشت» است. فیلمی که مثل تمام فیلم‌های خوب ورزشی دیگر قاعدتاً بالا و پایین تیم‌های ورزشی را نشان می‌دهد؛ شکست‌هایی در شروع و بعد، پیروزی‌هایی جانفرسا در مراحل پایانی. از این نظر «راه بازگشت» شما را شگفت‌زده نمی‌کند اما مسأله این است که تمرکز فیلم بیشتر روی مربی تیم(بن افلک) است تا اتفاقات دور و بر زمین بسکتبال.
قهرمان فیلم در زندگی شخصی‌اش شکست خورده، دائم‌الخمر است و چیزی‌ است جز شخصیت‌های موفق کنار زمین که رسانه‌ها درباره آن می‌گویند. او قرار می‌شود سکان هدایت تیم بسکتبال دبیرستانی که سال‌‌ها پیش در آن درس می‌خوانده و البته بسکتبال بازی می‌کرده را به دست بگیرد و داستان از همین جا شروع می‌شود.
نقطه عطف داستان لحظه‌ای است که مدیران تیم بر سر یک مسأله اخلاقی قرار می‌گیرند؛ آیا یک مربی معتاد به الکل که کارش را بلد است و بچه‌های تیم دوستش دارند باید اجازه تمرین دادن دبیرستانی‌ها را داشته باشد یا نه؟ سؤال مهمی ا‌ست و شاید جوابی که یک آمریکایی به آن می‌دهد با جوابی که جهان‌سومی‌ها به آن بدهند، متفاوت باشد.

 

ارسال نظر: