کدخبر: 32905

فیلم سینمایی Dune با 9 ماه تاخیر اکران می شود/ بتمن به جای سال ۲۰۲۱ در سال ۲۰۲۲ اکران می شود

خیزش کرونا در ایام اخیر باعث شده است تا فیلم‌های مهم سال جاری میلادی یکی بعد از دیگری به تأخیر در اکران دچار شوند و اسکار امسال را دچار چالش کنند.

آنچه دیگران می خوانند:

به نقل از ورایتی، کمپانی برادران وارنر اکران فیلم سینمایی Dune «تل ماسه» را به تأخیر انداخت.

این فیلم قرار بود که بعد از شیوع کرونا در 18 دسامبر اکران شود و حالا به تأخیر دچار و به یک اکتبر 2021 موکول شده است. این فیلم اولین بار قبل از همه‌گیری ویروس کرونا قرار بود که در ماه نوامبر اکران شود که چندین بار با شیوع این ویروس، این برنامه‌ریزی تغییر کرده است.

این فیلم یکی از چندین فیلم سینمایی است که اکرانش دچار تعویق شده است. اکران فیلم بتمن نیز بار دیگر به تعویق افتاده است.  «بتمن» با بازی رابرت پتینسون در نقش اصلی قرار بود یکم اکتبر 2021 راهی سینماها شود اما حالا 4 مارس 2022 برای اکران آن انتخاب شده است.

اکران «ماتریکس 4» که به کارگردانی لانا واچوفسکی ساخته می‌شود با بازی کیانو ریوز و کری-آن ماس قرار بود یک آوریل 2022 اکران شود، حالا گفته شده است که 22 دسامبر 2021 به سینماها می‌رود.

فیلم «تنت» نیز که بعد از کش و قوس فراوان اکران شد، در حال حاضر به فروش مورد انتظار خود نرسیده است و در رقابت با دیگر فیلم‌های قدیمی و جدید سینمایی به سر می‌برد. فروش «تنت» در حال حاضر 300 میلیون دلار است در حالی که بودجه ساخت آن 200 میلیون دلار محاسبه شده است.

با این حساب اگر روال اکران فیلم‌های سینمایی به این گونه باشد، به نظر می‌رسد که دست اسکار امسال برای انتخاب فیلم و برگزاری مراسم بسته شود.

باید دید که اسکار که برگزاری آن دو ماه به تعویق افتاده است، در ماه‌های جاری چه تصمیمی می‌گیرد؟

 

ارسال نظر: