کدخبر: 34746

تغییر جنسیت محمدرضا علیمردانی + تصاویر و جزئیات

او گفته است کاش خداوند موازی این زندگی ،زندگی دیگری به من میداد ،من ۱۰ سال زن میشدم نه اینکه تغییر جنسیت بدم یعنی خدا یه کاری میکرد تا بتونم عالم یک زن را درک کنم و مادر بودن را بفهمم

آنچه دیگران می خوانند:

محمدرضا علیمردانی (زادهٔ ۱۱ خرداد ۱۳۵۵ در تهران) صداپیشه، خواننده، مجری و بازیگر ایرانی است. او دارای مدرک کارشناسی تئاتر، نمایش و بازیگری است و تاکنون به عنوان دوبلور بسیاری از انیمیشن ها فعالیت داشته است. علیمردانی در سال ۱۳۷۰ بازیگری را به شکل آکادمیک آموخت و در سال ۱۳۷۴ رسماً وارد عرصهٔ تئاتر شد.

محمد+رضا+علیمردانی+

خانواده پدری

فرزند اول یک خانواده 8 نفری با 4 تا خواهر و یک برادر می باشد، می گوید خانواده ام اصلا راضی نبودن بازیگر شوم .

بیماری حنجره

علیمردانی از بدو تولد دچار بیماری ارثی لارنژیت بوده و تا ۱۴ سالگی توان حرف زدن نداشته است. خود او در این باره می گوید در حالیکه پزشکان از درمان وی ناامید شده بودند، با مطالعه سرگذشت مشابه یک قاری مصری با یک درمان سنتی مصری آشنا می شود و بعد از یک ماه سکوت مطلق، درمان می شود.

تئاتر

4 سال تئاتر کار کردم و به خانواده ام نگفتم . دروغ می گفتم .می گفتم کتابخانه بودم. زمین بازی بودم. پیش دوست هایم بودم. ولی اصلا به این سادگی ها که از آن حرف می زنم نبود. حتی سالن اصلی تئاتر شهر اجرا رفتیم. تئاتر "درج مشکین" را روی صحنه بردیم که کارگردانش شارمین میمندی نژاد بود در حالی که خانواده ام اصلا خبر نداشتند.بعد رفتیم سر کار سیاوش طهمورث به نام " نقل قول عاشقان" که سالن اصلی بود و به همین منوال گذشت و تئاتر های زیادی کار کردم.

images

کارهای تصویری

اولین باری که جلوی دوربین رفتم همان سالی بود که تئاتر را شروع کردم.یک کاری بود به نام "جنگ آفتاب". یک بخش جدی داشت که حمید فرخ نژاد کارگردانش بود. وحید نیکخواه آزاد تهیه کننده اش بود و رامبد جوان دستیارش بود.15 قسمت هم ضبظ شد ولی آن کار هیچ وقت پخش نشد. گذشت تا سال 75 که رفتیم سر کار داریوش کاردان که یک جنگ طنز داشت برای نوروز 76 که من و هادی کاظمی بودیم و شهاب عباسی که هر سه اولین تجربه تصویری مان بود.تا کار را اتود زدیم سریع با ما قرارداد نوشت. یادم هست جواد رضویان چند روزی رفت و آمد و آخر هم قرارداد ننوشت. یا حمید گودرزی چند هفته ای رفت و آمد و نقش کوچکی گرفت.

اولین بار که خانواده ات تو را توی تلویزیون دیدند

اولین بار که قرار بود تصویرم پخش بشود تا نیم ساعت قبل از پخش خانواده ام خبر نداشتند. وقتی گفتم پوزخندی زدند که "هه! باشه حتما پخش می شه. "ساعت شد 10 و تلویزیون هی گل و بوته نشان داد و من هی تیکه می شنیدم که "این تویی؟" تلفن را کشیدم و یواشکی رفتم اتاق آخری که توی کمد دیواری پریز تلفن داشت. از توی کمد زنگ زدم به دستیار کارگردان و گفتم :""چرا پخش نمی شه؟" گفت: " با یک ساعت تاخیر پخش می شه.

11" شروع شد و خواهرم اسم مرا و هادی را خواند. همه کمی دقیق شدند و بعد از سلام و احوالپرسی آقای کاردان اولین آیتم پخش شد که من بودم و شهاب عباسی که گریم سن داری هم داشتیم. بعد دیدم همه با تعجب می گویند:" خودشه؟" و بعد دیدم پدرم جلوی خنده اش را می گیرد و مادرم خوشحال است. برنامه که تمام شد تمام شان مرا ماچ کردند و همسایه زنگ زد که" چقدر محمد رضا خوب بازی کرد.کی رفته؟" و توی دید و بازدیدهای عید سریع حرف به من می کشید که" چه کار خوبی کردید؟ کی این بچه را فرستادید صدا و سیما" و چون تمام 15 شب عید این جنگ پخش می شد خیلی ها آن را دیده بودند و این طوری شد که کم کم مرا و علاقه ام را باور کردند.

محمدرضا+علیمردانی (1)

فعالیت خوانندگی

علیمردانی تاکنون تیتراژ مجموعه های انقلاب زیبا، جهل مرکب، نهنگ عنبر ۲(جان من و جان تو)و ساخت ایران ۲ جشن رمضان (خانه ات میهمانم) و کامیون را خوانده است. عده ای قطعهٔ «احوال تلخم» از وی را که تیتراژ مجموعه انقلاب زیبا بود را با صدای محسن چاوشی اشتباه گرفتند.[۶] از دیگر ترانه ها به قطعات میخواهمت،منحنی (اجرا در برنامه دورهمی)، همین الان یهویی،نه،مگه داریم مگه میشه اشاره کرد.

صداپیشگی

وی تا کنون به عنوان صداپیشه به جای بسیاری از شخصیت های مطرح کارتونی و سینمایی ایفای نقش کرده است که از این بین می توان به صداپیشگی شخصیت تختی در فیلم غلامرضا تختی (فیلم) (محصول ۱۳۹۷)، صداپیشگی نقش شیطان در مجموعه تلویزیونی سقوط یک فرشته، راوی انیمیشن های حیات وحش و دیرین دیرین و پویانمایی گورداله و پندانه و نقش قیطون خان در برنامه کودک و نوجوان رنگین کمان (شبکهٔ تهران) اشاره کرد.

وی همچنین مدیر دوبلاژ انیمیشن رستم و سهراب، مبارک و صداپیشگی یکی از عروسک های جدید خندوانه به نام غنچه جلوه نیز بوده است. از دیگر کارهای او می توان به مجموعه انیمیش های شهر"مون" که به سفارش سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری ساخته شده است، اشاره نمود. علیمردانی در مقطعی یکی از اعضای انجمن گویندگان جوان بوده است.

ازدواج و خانواده

در دوران دانشجویی با همسرم که روان شناسی می خواند آشنا شدم شش هفت ماهی هم بیشتر آشنایی ما طول نکشید که ازدواج کردیم و سال بعدش هم بچه دار شدیم دخترم الان پانزده ساله است. هر دو هم خردادی هستیم. من در خردادماه ۴۰ ساله می شوم و او شانزده ساله. من ۱۱ خرداد هستم.

ارسال نظر: