کدخبر: 34792

ریما رامین فر پس از سال ها جدا شد

او گفته است مدتی بود احساس میکردم نمیتوانم با وجودش زندگی کنم وبا اون حس خفگی دارم و به همین دلیل با روشی که دوستام معرفی کردند تصمیم به جدایی از چربیها گرفتم و در واقع منظور او از جدایی همسرش نبوده است.

آنچه دیگران می خوانند:

نام اصلی : ریما رامین‌فر

زمینه فعالیت : بازیگر

تولد : ۱۳۴۹ تهران

ملیت : ایرانی

سال‌های فعالیت  : ۱۳۷۶ تاکنون

همسر(ها) : امیر جعفری

فرزندان : ۱ پسر (آیین جعفری)

ریما رامین‌فر زاده ۱۳۴۹ در تهران، دارای کارشناسی ارشد در کارگردانی تئاتر می‌باشد. رامین‌فر کار در تئاتر را در سال ۱۳۷۶ با نمایش «شب بخیر مادر» آغاز نمود و در سال ۱۳۷۹ با بازی در فیلم سینمایی «نان و عشق و موتور ۱۰۰۰» پا به عرصه سینما نهاد. وی همسر امیر جعفری بازیگر سینما و تلویزیون می‌باشد.

شروع کار ریما رامین‌فر

ریما رامین فر از سال ۱۳۷۱ در رشته تئاتر وارد دانشگاه شد. اولین کار حرفه‌ای‌اش، نمایش «شب به خیر مادر» نوشته مارشا نورمن و به کارگردانی حامد محمدطاهر بود که در سال ۷۵ در تئاتر شهر به روی صحنه آمد. و از همان سال به بعد به صورت پیاپی یا در تئاتر بازی کرد یا کارگردانی کرد یا نمایشنامه نویسی. از جمله کارهایش از زمستان، ۶۶ رقص کاغذ پاره‌ها، پس تا فردا، دل سگ، یک دقیقه سکوت، همان همیشگی و زمزمه مردگان را می‌توان نام برد.

از ابتدای جوانی دوست داشت در یک رشته هنری مثل تئاتر یا تلویزیون یا دانشکده صدا و سیما فعالیت کند.

ریما رامین فر در سال ۶۷ دیپلم گرفت و در همان سال در رشته گرافیک قبول شد و بعد از یک سال تصمیم گرفت که به اروپا برود و آنجا ادامه تحصیل بدهد. سه الی چهار سال در آلمان بود حتی وارد دانشگاه شد ولی بعد به دلایلی برگشت. وقتی برگشت زیاد وقت نداشت. مهلت ثبت نام در آزمون دولتی گذشته بود فقط ده روز داشت به امتحان دانشگاه آزاد که وقتی در آلمان بود خانواده اش برایش ثبت نام کرده بودند. در رشته نمایش قبول شد. همزمان با ورود به دانشگاه درگیر کار تئاتر شد.

این انگیزه دراو به وجود آمد که نمایشنامه بنویسد. اولین نمایشنامه که نوشت نمایشنامه «پس تا فردا» بود که این نمایش در جشنواره تئاتر فجر اجرا شد و جایزه سوم نمایشنامه نویسی را گرفت البته در این نمایشنامه خودش هم بازی می‌کرد. در سال ۸۰ در یک دقیقه سکوت بازی کرد و جایزه دوم بازیگری جشنواره تئاتر فجر را گرفت و در نمایش زمزمه مردگان هم جایزه اول بازیگری جشنواره تئاتر فجر را کسب کرد. ریما رامین فر در سریال بدون شرح نویسنده بود و در سریال من یک مستاجرم به بازیگری پرداخت. همچنین در قسمتهایی از مجموعه کمربندها را ببندیم هم بازی کرد .

سریال پایتخت اوج کار ریما رامین‌فر

شاید بتوان گفت عاملی که باعث جلوه و درخشش کار ریما رامین‌فر شد حضور وی در جلو دوربین سیروس مقدم و همکاری با عوامل سریال پایتخت است. هم بازی شدن وی با محسن تنابنده بسیار در ذهن‌ها ماندگار شد. بازی در نقشی به نام هما که همسر یک فرد گچ کار است و حوادث پیش روی آنها یک سیر دراماتیک در بیننده اغوا کرد که این اوج هنر ایشان را در ارائه حس بازیگری می‌رساند.

فیلم هایی که ریما رامین فر در آنها به ایفای نقش پرداخته است

سینمایی

* نان، عشق و موتور ۱۰۰۰ (۱۳۸۰)

* رفیق بد (۱۳۸۶)

* یه حبه قند (۱۳۸۹)

*  سیزده (۱۳۹۱)

تلویزیونی

* من یک مستاجرم (پریسا بخت آور، ۱۳۸۲)

* پایتخت (سیروس مقدم، ۱۳۹۰)

* چک برگشتی (سیروس مقدم، ۱۳۹۱)

* پایتخت۲ (سیروس مقدم، ۱۳۹۲)

*  پایتخت۳ (سیروس مقدم، ۱۳۹۳)

*  پایتخت ۴ (سیروس مقدم، ۱۳۹۴)

تئاتر

* اینجا کجاست (شیوا مسعودی،۱۳۹۲)

*  رومولوس کبیر (نادر برهان مرند، ۱۳۸۸)

*  غریبه‌ای در خانه (دل آرا نوشین، ۱۳۸۸)

* کابوس‌های پیرود بازنشسته خائن ترسو (نادر برهان مرند، ۱۳۸۷)

*  شب بخیر مادر (محمد یعقوبی، ۱۳۷۶)

*  مرگ دستفروش (نادر برهانی مرند، ۱۳۸۵)

*  زمزمه مردگان (سیامک احصائی، ۱۳۸۱)

*   می رم روزنامه بخرم (رحیم نوروزی، ۱۳۸۱)

*  همان همیشگی (رامین‌فر، ۱۳۸۰)

* دل سگ (محمد یعقوبی، ۱۳۷۹)

*  یک دقیقه سکوت (محمد یعقوبی، ۱۳۷۹)

*   پس تا فردا (محمد یعقوبی، ۱۳۷۹)

*  رقص کاغذ پاره‌ها (محمد یعقوبی، ۱۳۷۸)

*  زمستان ۶۶ (محمد یعقوبی، ۱۳۷۷)

 

 

 

ارسال نظر: