کدخبر: 34890

گذر زمان / لعیا زنگنه از کودکی تا اکنون + تصاویر

تصویری از گذر زمان بر چهره لعیا زنگنه مشاهده میکنید

آنچه دیگران می خوانند:

actress-laya-zanganeh (1)

لعیا زنگنه متولد ۱۴ مرداد ۱۳۴۴ در تهران است. او لیسانس ادبیات نمایشی خود را از دانشگاه هنر تهران دریافت کرد و همچنین در دوره های نقاشی هم شرکت کرده است. لعیا زنگنه فرزند مهندس یاشار زنگنه معاون اسبق نظام مهندسی استان اصفهان و مهدیه موسوی است (اصالت لر بختیاری منطقه اقلید فارس) است.

با دعوت و اصرار جمشید بهمنی در زمان دانشجویی با بچه های تئاتر دانشگاه فعالیت خود را در سطح کارگاهی و دانشجویی آغاز کرد و رفته رفته در تئاتر با بازیگران مشهوری کار کرد. از جمله تجربیات او در دوران دانشجویی می‌توان به چند نمایش از جمله پارانویا، یادگار، خال خالی (عروسکی) و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی در کنج تنهایی اشاره کرد. نخستین کار حرفه ای اش در تئاتر، بازی در نمایش یادگار سال های شن علی رفیعی، ۱۳۷۱بود.

1031918_132

لعیا زنگنه بازیگر درباره ورود به سینما خودش چنین می‌گوید: « رشته‌ تحصیلی من ادبیات نمایشی بود و از بازیگری متنفر بودم. در دانشگاه دوستان سال‌بالایی، می‌گفتند بیا تئا‌تر کار کن ولی تصور اینکه روی صحنه بروم برایم باورکردنی نبود

فکر می‌کردم تمام دغدغه‌ من ادبیات نمایشی است. خلاصه اینکه هیچ‌کدام از سال‌بالایی‌هایی که آمدند زورشان به من نرسید؛ غیر از جمشید بهمنی که آمد و به من گفت تو فقط بیا بنشین کنار صحنه.

لعیا+زنگنه

من هم رفتم و یک روز خودم را وسط صحنه دیدم… بی‌‌‌نهایت احساس عجیبی بود،اصلا یک دنیای دیگری بود… یادم هست پلاتوهای آنجا – یعنی دانشکده‌ سینما – تئا‌تر را تازه بازسازی کرده بودند و آنقدر حس غریبی بود که من می‌گفتم بچه‌ها کفش‌های‌مان را دربیاوریم برویم داخل…

ارسال نظر: