کدخبر: 35498

واکنش تند هانیه توسلی به ویدئو منتشر شده از اتاق زایمان لاکچری 99/9/9 + ویدئو

واکنش هانیه توسلی به ویدیو منتشر شده از اتاق های لاکچری زایمان

آنچه دیگران می خوانند:

.

هانیه توسلی نوشت ؛

این مرز پرگهر • این ویدیٔو را با دقت ببینید!

چه حسی در شما برمی انگیزد؟

آیا جای عجیبی که اسمش هتل بیمارستان است،عجیب است یا روزگاری که در حال حاضر در آن زندگی می کنیم؟شاید دیدن این مکان عجیب برای بعضی ها خیلی هم عادی باشد!بگویند حق دارند.پولش را می دهند! دلشان می خواهد اصلن!

پولش را دارند و می دهند تا جنین بی نوا و از همه جا بی خبر را لابه لای تور و ساتن وپولک و بادکنک و عروسک و لابه لای ملافه های ملیله دوزی،در تاریخ قشنگ و ملنگ و رندی به دنیا بیاورند!چه اشکالی دارد؟بچه ی خودشان است.حالا دو روز زودتر یا دیرتر هم چیزی از مغز و روح و جسمش کم نمی کند لابد!بکند هم به درک.در عوض تاریخ تولدش لوکس است!

نمی دانم!شاید اگر اوضاع و احوال این روزها، که در سلطه ی این ویروس منحوس است،پر از آمار مرگ و میر و گرانی و تورم و قیمت پای مرغ سر به فلک کشیده و ارزش ریال در نوسان و آمار بالای افسردگی و تحریم و کمبود دارو نبود،این چیزها خیلی هم نرم و لطیف و شیرین نوش جان مشتری ها و فروشندگانش بود و هیچ حساسیتی هم برنمی انگیخت.

اما این روزها عادی نیست!چون آمار رسمی و غیر رسمی مرگ و میر روزانه جزو حذف ناشدنی اخبار هر روز است.

این روزها عادی نیست چون کادر درمان خسته و درمانده شده اند و مظلومانه قربانی می دهند.

شاید این چهار دقیقه بهترین نمونه از زندگی این روزهای ماست.یک تناقض ذاتی! تجمل و مصرف گرایی پوچ و بی هویتی که در مکانی تجلی پیدا کرده که اسمش نام مردی است که تمام عمرش با ریاضت و قناعت برای نجات مردمش مبارزه کرده.گاندی!

شاید دیدن این تصاویر روزگاری عادی به نظر می رسید و خشم و اشمیٔزاز برنمی انگیخت!

اما امروز من با دیدنش فقط یک حس داشتم.

تهوع!

 

ارسال نظر: