کدخبر: 35772

شرورترین شخصیت های سینمایی جهان + تصاویر

داروغه ناتینگهام در رابین هود،‌ بچه دزد در چیتی چیتی بنگ بنگ،گریگوری آنتون چراغ گاز، اوریک پنجه طلایی در پنجه طلایی، پازوزو در جنگیر و شخصیت کندی من در کندی من از شرور‌ترین شخصیت‌های سینمای جهان هستند.

آنچه دیگران می خوانند:

شخصیت‌های شروری در تاریخ سینمای جهان وجود داشته اند که گاهی از آن‌ها متنفریم و البته برخی از آن‌ها نیز محبوبیت خاص خود را دارند. پیتر برادشاو منتقد گاردین، لیستی از شرور‌ترین شخصیت‌های سینمایی را گردآوری کرده که در ادامه می‌توانید آن‌ها را ببینید:

داروغه ناتینگهام در فیلم «رابین هود: پادشاه دزدان»

OTf5SsXx8kxy

آلن ریکمن در این فیلم سینمایی نقش یک داروغه بی رحم و دل‌سنگ را دارد که در مقابل رابین هود با بازی کوین کاستنر می‌ایستد. این شخصیت شرور در یکی از سکانس‌ها که رابین هود پول وی را دزدیده بود و خوشحالی مردم را به همراه داشت غذا دادن به جذامیان و یتیم ها را متوقف می‌کند.

بچه دزد در فیلم «چیتی چیتی بنگ بنگ»

NOlBpUTLa5jl

در فیلم سینمایی «چیتی چیتی بنگ بنگ» محصول سال ۱۹۶۸ یک شخصیت بچه دزد وجود داشت که استخدام می‌شد یک بچه را برباید و آن را در محلی زندان مانند نگهداری کند. در این فیلم نقش بچه دزد توسط رابرت هلپمن بازی شد.

گریگوری آنتون در فیلم «چراغ گاز»

qu6AHtm129fb

از نمایشنامه پاتریک همیلتون، دفعات زیادی اقتباس شده است؛ اما معروف‌ترین آن‌ها فیلم چراغ گاز در سال ۱۹۴۴ است که شارل بویه به همراه اینگرید برگمن در آن نقش آفرینی می‌کنند. شارل بویه نقش شخصیتی به نام گریگوری را بازی می‌کند که همسرش را متهم به انجام کار‌هایی می‌کند که او اصلاً به خاطر نمی‌آورد. با تکرار این موضوع، همسرش به سلامت عقل خود شک می‌کند.

اوریک پنجه طلایی در فیلم «پنجه طلایی»

Xn1CHsiKxEam

اوریک گلدفینگر یا همان پنجه طلا، با بازی گرت فروبه شخصیت منفی و اصلی مقابل شان کانری در نقش جیمزباند بود. باند از یک سرقت توسط این شخصیت شرور جلوگیری می‌کند و حالا اوریک به دنبال مرگ جیمزباند است.

پازوزو در «جنگیر»

vPdtqTkypJEM

پازوزو یک شخصیت شیطانی باستانی است که در فیلم سینمایی جنگیر وارد بدن یک دختر سیزده ساله به نام ریگان می‌شود. این شخصیت در بدن یک کودک شیطانی‌تر و نفرت انگیز‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. نقش این کودک توسط لیندا بلیر بازی شد و صدای ترسناک آن نیز توسط مرسدس مک کمبریج خلق شده بود.

شخصیت کندی من در فیلم «کندی من»

71VfP7p0dYt9

در این فیلم ترسناک محصول سال ۱۹۹۲ به کارگردانی برنارد رز، مضامین طعنه زننده به نژادپرستی در آمریکا دیده می‌شود. در این فیلم «کندی من» پسر یک برده سیاه پوست است که کشته شده و اگر نام او را پنج بار در آینه بگویید ظاهر می‌شود. تونی تاد نقش این شخصیت شیطانی را بازی کرده است.

جوکر در «شوالیه تاریکی»

IDvlLDc6WVXy

در این فیلم سینمایی به کارگردانی کریستوفر نولان، هیث لجر در نقش جوکر یک شخصیت شیطانی را به تصویر می‌کشد. چهره سفید و گریم شده او همیشه در حال عرق کردن است و تلاش می‌کند راز بریده شدن گوشه‌های دهان خود را با خنده هایش پنهان کند. شیوه پنهان کردن مداد نیز توسط او بسیار منزجر کننده است.

آقای پرز در «نان و گل‌های سرخ»

TKLCfsCVqiAU

در این فیلم سینمایی به کارگردانی کن لوچ، آقای پرز شخصیتی است که کارکنان خود را تحقیر می‌کند و یک نمونه ترسناک از نظام سرمایه داری است. این نقش توسط بازیگر مکزیکی-آمریکایی به نام جرج لوپز بازی شد.

پرستار رچد در فیلم «پرواز بر فراز آشیانه فاخته»

IV3a89Y0DVvV

پرستار رچد در این فیلم با بازی لوئیس فلچر، شخصی است که ریاست مرکز روانی آقایان را بر عهده دارد که روزی مک مورفی وارد این مرکز روانی می‌شود. شخصیت مک مورفی با بازی جک نیکلسون یک مجرم است که برای فرار از محکومیت و زندان تمارض به داشتن بیماری روانی می‌کند.

ارسال نظر: