کدخبر: 32621

ترفند “شماره گذاری صفحات در ورد”

اگر قصد دارید صفحات فایل ورد خود را شماره گذاری کنید و اما هنوز موفق نشده اید، در این مطلب با نحوه “شماره گذاری صفحات در ورد” بصورت قدم به قدم آشنا خواهید شد.

آنچه دیگران می خوانند:

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

ورد "Word" یکی از برنامه های کاربردی و مهم از برنامه های زیر مجموعه شرکت بزرگ مایکروسافت می باشد که از گذشته تا به امروز همراه همیشگی ما بوده است و در زمینه های مختلف به ما کمک کرده که این کمک یا بصورت استفاده مستقیم خودمان بوده یا بصورت غیر مستقیم در بانک ها، موسسات، فروشگاه ها، مقالات و... می باشد که واقعا تاثیر مهمی در زندگی هر یک از ما داشته است.

اما برنامه ورد دارای ده ها قابلیت برای شخصی سازی متون است که شاید هر یک از ما تعدادی از این قابلیت ها را بدانیم و تعداد دیگری را هیچ اطلاعی نداشته باشیم.

با این حال یکی از قابلیت هایی که شاید برای افراد مبتدی جای سوال داشته باشد، ترفند شماره گذاری صفحات در ورد می باشد که اگر قادر به یافتن این گزینه نشده اید، در این گزارش از بخش تکنولوزی با این ترفند بصورت کامل آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

در قدم اول وارد فایل ورد شوید و سپس از نوار بالا گزینه "Insert" را انتخاب کنید که تصویر پائین مشخص شده است.

2

 در قدم دوم گزینه Page Number را که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است را انتخاب کنید.

2

 بعد از انتخاب این گزینه منویی برای شما باز خواهد شد که به هر یک از آنها در قسمت ذیل خواهیم پرداخت؛

2

 Top of page : با انتخاب این گزینه، شماره گذاری صفحات در بالای صفحه قرار خواهد گرفت.

Bottom of page : با انتخاب این گزینه شماره گذاری صفحات در ورد در انتهای صفحه خواهد بود.

Page margins : شماره گذاری صفحات در سمت راست یا سمت چپ صفحه خواهد بود.

Current Position : شماره گذاری صفحات در قسمت حاشیه صفحات خواهد بود که در اینصورت شما نیاز به چاپگر های دقیق دارید که حاشیه فایل را نیز با دقت پرینت می کند و هیچ میزان از حاشیه دچار مشکل چاپ نشدن نخواهد شد.

ارسال نظر: