کدخبر: 32628

مسنجر فیسبوک و اینستاگرام ادغام شد

روز گذشته ویژگی جدید ادغام مسنجر فیسبوک و اینستاگرام برای برخی از کاربران اینستاگرام نمایش داده شد. طی این ویژگی کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود که در محیط دایرکت به مخاطبان مسنجر فیسبوک خود هم پیام دهند.

آنچه دیگران می خوانند:

در ژانویه سال 2019 مارک زاکربرگ مدیر فیسبوک اعلام کرد که قصد دارد تمام پلتفرم‌های پیام‌رسان این شرکت یعنی مسنجر، واتساپ و اینستاگرام را با هم ادغام کند. می‌توان گفت در حال حاضر این شرکت گام بزرگی در مسیر رسیدن به این هدف برداشته است. روز گذشته اینستاگرام آپشن جدیدی را منتشر کرد که در آن پیام‌های دایرکت اینستاگرام با مسنجر فیسبوک به هم متصل و ترکیب شده بودند. درواقع طی این آپشن کاربر می‌تواند برای مخاطبان خود در مسنجر فیسبوک از طریق اینستاگرام، پیام ارسال کند و بالعکس.

این ویژگی جدید که برای برخی از کاربران نمایش داده شده، اجباری نیست و کاربران این اختیار را دارند که در صورت تمایل همچنان مسنجر و دایرکت اینستاگرام خود را از هم جدا نگه دارند. هنوز اطلاعاتی در مورد فعال بودن این آپدیت در ایران منتشر نشده است.

با این حال، در صورت فعال شدن این قابلیت در ایران، اگر این به‌روزرسانی را انجام دهید و ادغام مسنجر فیسبوک و اینستاگرام با هم اتفاق بیفتد، تجربه و محیط پیام‌رسان اینستاگرام خیلی شبیه به فضای اپلیکیشن پیام‌رسان مسنجر فیسبوک می‌شود. این بدین معنا است که کاربران اینستاگرام نیز قادر خواهند بود که از ویژگی فوروارد کردن پیام و شخصی‌سازی رشته‌های چت با رنگ‌های متفاوت بهره جویند. علاوه براین ویژگی‌های جدید دیگری نظیر استیکرهای سلفی و ویژگی Vanish Mode که در آن کاربر قادر است زمانی را تنظیم کند تا پیام‌ها پس از یک مدت زمان معین پاک شوند نیز برای کاربران پلتفرم اینستاگرام فراهم شده است. فیسبوک اعلام کرده است که برخی ویژگی‌ها اول به اینستاگرام و سپس به مسنجر فیسبوک اضافه خواهند شد.

ادغام مسنجر فیسبوک و اینستاگرام این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند که تنها با دانلود و استفاده از یک پلتفرم، به مخاطبان و پیام‌های خود در پلتفرم دیگر نیز دسترسی داشته باشد. گفتنی است مارک زاکربرگ مدیر و موسس فیسبوک پیش‌تر اظهار کرده بود که رمزگذاری پیام‌ها یکی از مزایای اصلی ادغام پلتفرم‌های پیام‌رسان فیسبوک با یکدیگر است. اگرچه فیسبوک هنوز به رمزگذاری پیام‌ها در این به‌روزرسانی اشاره نکرده است اما قصد دارد که این ویژگی را در آینده نزدیک به اینستاگرام اضافه کند. این در حالی است که فعلا تنها واتساپ و مسنجر از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند.

ویژگی ادغام مسنجر فیسبوک و اینستاگرام طی چند ماه آینده برای همه کاربران معرفی و در دسترس قرار خواهد گرفت. نظر شما درباره این قابلیت چیست؟

 

ارسال نظر:

روی خط رسانه