کدخبر: 30461

لیونل مسی تصمیم خود را گرفت | آخرین خبرها درباره ستاره آرژانتینی

اخبار ورزشی در روزهای اخیر تحت تاثیر خبری مهم درباره جدایی لیونل مسی از باشگاه بارسلونا پس از چندین سال حضور است. اتفاقی که باید دید سرانجام رقم خواهد خورد یا نه.

آنچه دیگران می خوانند:

لیونل مسی گویا بنا دارد پس از چندین سال از جمع ابی اناری پوشان کاتالونیا خارج شود. لیونل مسی پس از ضعف مدیریتی که امسال دست بارسلونا را از جام کوتاه کرد چنین تصمیمی گرفته است. حال نشریه اوله آرژانتین مدعی شد که لیونل مسی کاپیتان تیم فوتبال بارسلونا تا چند روز آینده برنامه‌اش برای ماندن در نوکمپ یا خروج از آن را اعلام خواهد کرد.

نارضایتی از عملکرد بارسلونا

با توجه به ناکامی‌‌های قابل توجه این فصل بارسلونا که برای اولین بار از فصل 08-2007 هیچ جامی نبرده است و از آن بدتر باخت 8 بر 2 مقابل بایرن مونیخ در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، مسی به شدت از عملکرد مدیران بارسلونا ناراضی است و حتی انتصاب رونالد کومان به‌عنوان سرمربی جدید و اولین ملاقات او با ستاره آرژانتینی هم برای جلب نظر کاپیتان بارسا مؤثر واقع نشده است. از تیم‌های اینتر و منچسترسیتی به‌عنوان مشتریان اصلی مسی یاد می‌شود، اما او هنوز تصمیم قطعی‌ درباره ماندن در بارسلونا یا رفتن از این تیم را نگرفته است.

اوله اما با اعلام این خبر که سرنوشت مسی ظرف چند روز آینده با انتشار یک بیانیه رسمی از سوی خود او مشخص می‌شود، دلواپسی هواداران بارسلونا را دو چندان کرده است. خبر درخواست لیونل مسی برای ترک بارسلونا، همچون بمب بزرگی بود که تمام دنیا را تکان داد. در حال حاضر، لیونل مسی در صدر اخبار دنیا قرار دارد و همگان منتظرند که ببینند آیا فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا واقعا قصد دارد پس از 29 سال حضور در بارسلونا، این تیم را ترک کند یا خیر.

اختلاف با مدیران باشگاه

اختلافات مسی با مدیران باشگاه و در صدر آنها جوزف ماریا بارتومئو باعث شده تا فوق ستاره فوتبال دنیا تصمیم بگیرد پس از سالها حضور در نیوکمپ، بارسلونا را ترک کند. هر لحظه اخبار متفاوتی از ماندن یا رفتن مسی توسط خبرگزاری ها و خبرنگاران اقصی نقاط دنیا مخابره می شود.

عده ای معتقدند که مسی برای تحت فشار قرار دادن بارتومئو و استعفای او، در حال ظاهرسازی مبنی بر ترک بارسلوناست ولی عده ای نیز معتقدند کار مسی و بارسا به آخر خط رسیده و حتی مقصد او را نیز تعیین کرده اند. از اینتر، پاری سن ژرمن، منچستر سیتی، منچستر یونایتد و حتی چلسی به عنوان مقاصد احتمالی لئو مسی یاد می شود.

پاسخ بارسلونا به تصمیم لیونل مسی

باشگاه بارسلونا ساعاتی پس از دریافت فکس لیونل مسی که در آن کاپیتان آرژانتینی تیم خواهان جدایی از کاتالان‌ها بود، با ارسال یک فکس به این بازیکن 33 ساله پاسخ داده است.

طبق ادعای برنامه تلویزیونی لارگروی اسپانیا، مدیران بارسلونا در فکس ارسالی برای لیونل مسی به او گفته‌اند که خواهان ماندنش در نوکمپ تا زمان بازنشستگی‌اش هستند. در همین حال برخی منابع خبری دیگر مانند روزنامه اسپورت کاتالونیا مدعی شده‌اند که باشگاه در واکنش به درخواست کاپیتانش به وکلای مسی پایان مهلت قانونی درخواست این بازیکن برای درخواست یکطرفه فسخ قرارداد را گزارش کرده (اوایل ماه ژوئن) اما آنها هم با توجیه خاص بودن شرایط فصل اخیر به خاطر وقفه سه ماه لیگ و کشیده شدن مسابقات به ماه آگوست، بر تحقق خواسته کاپیتان تیم ملی آرژانتین تأکید دارند.

انتشار خبر درخواست رسمی جدایی مسی، شوک بزرگی به تمام اهالی دنیای فوتبال وارد کرده است و در این میان هواداران بارسلونا بیش از همه در شوک این خبر هستند. تصاویری منتشر شده که تجمع گروهی از آنها را پشت درهای ورزشگاه نوکمپ برای سر دادن شعار علیه خوسپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا و درخواست استعفای فوری او نشان می‌دهد. بارتومئو اخیراً گفته که قصد استعفا ندارد و تا انتخابات بعدی ریاست باشگاه در ماه مارس به کارش ادامه می‌دهد.

تعداد گل های لیونل مسی در بارسلونا

در پی به اوج رسیدن اخبار مربوط به خروج مسی از بارسا، وب سایت گل با طرحی از لباس های مسی، تعداد گل های او در طی 16 سال حضور در لباس بارسا در لالیگا، آمار گلزنی و پاس گل های او را درج کرده است. مسی که در ابتدای حضورش در بارسلونا، پیراهن شماره 30 را می پوشید، در فصل 2004-2005 در هفت دیدار برای بارسلونا به میدان رفت و یکبار در دیدار مقابل آلباسته نخستین گلش را برای بارسلونا در لالیگا به ثمر رساند. مسی در آن دیدار در دقیقه 88 بجای ساموئل اتوئو به زمین آمد و در دقیقه 91 موفق شد نخستین گلش را برای بارسلونا به ثمر برساند.

مسی در فصل 2005-2006 نیز با همان شماره 30 برای بارسا به میدان رفت و در 17 دیدار، 6 گل زد و 2 پاس گل نیز به هم تیمی هایش داد. مسی از سال 2006 تا 2008 پیراهن شماره 19 بارسلونا را بر تن کرد و در این دو فصل 24 گل زد و 18 پاس گل داد. 

افتخارات مسی در بارسلونا

از فصل 2008-2009 بود که مسی پیراهن شماره 10 را از رونالدینیو گرفت و از زمان تاکنون، برای بارسلونا با این لباس بازی کرده است. فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا در فصل 2019-2020 نیز با 25 گل آقای گل لالیگا شد و 21 بار نیز به هم تیمی هایش پاس گل داد. مسی بطور کلی برای بارسلونا در تمامی رقابت ها، 731 بار به میدان رفته است که موفق به زدن 634 گل شده و 285 بار نیز پاس گل داده است. آماری حیرت انگیز و فوق العاده برای ابرستاره دنیای فوتبال. حالا و در حالی که هر لحظه اخبار متفاوتی از سرنوشت و آینده لیونل مسی به گوش می رسد، باید منتظر ماند و دید بالاخره مسی در بارسلونا می ماند یا دنیای فوتبال با یک غافلگیری بزرگ مواجه می شود و لئو نیوکمپ را برای همیشه ترک خواهد کرد؟

ارسال نظر: