کدخبر: 32411

ناامیدی؛ در حال تبدیل شدن به صفت ذاتی استقلال تهران

سرانجام فصل عجیب و غریب استقلال به پایان رسید. عجیب آنکه نمایش آنها در آخرین بازی فصل چیزی شبیه به نمایش‌شان در ابتدای فصل بود

آنچه دیگران می خوانند:
. استقلال فصل را در برابر ماشین‌سازی بسیار متزلزل، با اشتباهات فراوان در خط دفاعی و بی‌دقت در فاز هجومی شروع کرد و نهایتاً تیم استراماچونی با یک گل دقایق پایانی بازی را در تبریز واگذار کرد. بازی آخر فصل در قطر و برابر پاختاکور هم چیزی شبیه به همین بود. سردرگم، متزلزل و پراشتباه در خط دفاعی. تنها تفاوت تیم اول فصل با این روزهای استقلال در این است که شما در تیم استراماچوبی تلاش برای بهتر شدن و بهبود را می‌دیدید. همان چیزی که این تیم را در میانه نیم فصل به صدر جدول هم رساند.
اما استقلال این روزها استقلال بازگشته از جنگ‌های گوناگون است. بازگشته و شکست خورده.‌ ترمیم روحیه این استقلال کار بسیار دشواری است. استقلال تنها و با کمترین تدارکات به قطر رفت. چیزی که وجه تشابه سایر تیم‌های ایرانی حاضر در این دوره از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هم بود. حضوری بی‌انگیزه تنها از سر رفع تکلیف. آنها سه بازی در قطر انجام دادند که از یک نیمه ضعیف در برابر الشرطه، یک نیمه باانگیزه برابر این تیم عراقی، یک نمایش خوب برابر الاهلی و در نهایت نمایش ضعیف برابر پاختاکور تشکیل می‌شد. حتماً خیلی‌ها از خودشان پرسیده‌اند که چه بر سر استقلال زیبای نامجو مطلق که نمایش روانی برابر الاهی داشت آمده؟ استقلال باانگیزه سه روز قبل چطور چنین دست و پا بسته شد؟ شاید مهم‌ترین دلیل را باید جای دیگری جست و جو کرد. نمایش ضعیف استقلال مثل سرنوشت کلی‌اش در یک فصل اخیر فوتبالی کشور بیشتر از هر چیز معلول اتفاقات بیرون زمین این تیم بود. همان اتفاقاتی که یک هفته بعد از صدرنشینی این تیم را وارد حاشیه کرد و بعد درست در آستانه فینال جام حذفی امکان کسب یک جام را از آنها گرفت و در آسیا هم گریبان این تیم را گرفت. استقلال به هیچ وجه یک «تیم» نیست. هر مدیری که به استقلال می‌آید تنها به این فکر می‌کند که چطور از اسم استقلال برای خودش نامی دست و پا کند. شما در مجموع تصمیمات مدیریتی یک دهه استقلال جایی را نمی‌بینید که تصمیمی به نفع استقلال یا در جهت منافع بلند‌مدت آن گرفته شده باشد. این سبک تیمداری و تداومش، چیزی که حداقل در پنج سال اخیر استقلال تکرار شده، بی‌شک می‌تواند به اتفاقات ناگوارتری برای استقلال تبدیل شود. چیزی که استقلال را به یک تیم معمولی بدل کرده است و ممکن است حتی به نتایج ضعیف‌تر هم برسد. استقلال فصل را با ناامیدی تمام کرد و این ناامیدی در حال تبدیل شدن به صفت ذاتی تیم در این فصل‌هاست. برای استقلال باید فکری کرد.
 

 

ارسال نظر: